Reklama

Zatrzymanie groźnego przestępcy na polsko-ukraińskiej granicy

Opublikowano:
Autor:

Zatrzymanie groźnego przestępcy na polsko-ukraińskiej granicy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze SG z placówki w Medyce na gorącym uczynku zatrzymali Rosjanina, który pieszo przekroczył tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Jak ustalono, mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości m.in. za groźby morderstwa.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (15 lipca) wieczorem na odcinku granicy, za który odpowiada placówka SG w Medyce.
Partol Straży Granicznej pełniący służbę z wykorzystaniem tzw. pojazdu obserwacyjnego (umożliwiającego obserwację w nocy) zauważył po ukraińskiej stronie postać zbiżającą się do granicy. Idąc boso osoba przeskoczyła zasieki, bramę i pokonując zakrzaczenia przedostała się do Polski.
Całe zdarzenie było monitorowane przez polskich strażników granicznych, którzy w międzyczasie przygotowali zasadzkę.
Mężczyzna został zatrzymany kilka minut później. Był zupełnie zaskoczony obrotem spraw. Nie posiadał przy sobie dokumentów, jednak w oparciu o międzynarodowe bazy policyjne szybko ustalono, że jest to 39-letni obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej. Co więcej okazało się, że jest w zainteresowaniu niemieckiego wymiaru sprawiedliwości, który wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzewany o rozbój oraz groźby morderstwa. Czaka go za to kara pozbawienia wolności.
Cudzoziemiec był świadom tego, że nie wjedzie do Unii Europejskiej przez przejście graniczne, wybrał więc inną, jak potwierdzili strażnicy graniczni równie nieskuteczną drogę (tzw. zieloną granicę).
Aktualnie obywatel Rosji pozostaje w dyspozycji prokuratury.
 
Od początku 2019 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 200 osób zastrzeżonych w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE