Reklama

Zatrzymana poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania, za kradzież z użyciem bronią

Opublikowano: śr, 20 lut 2019 15:25
Autor:

Zatrzymana poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania, za kradzież z użyciem bronią - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kobietę poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej. Powód poszukiwań wszczętych przez włoskie służby – kradzież z użyciem broni.

Kobieta zgłosiła się do kontroli wczoraj (19 lutego) na przejściu granicznym w Korczowej. Podróżowała kursowym autobusem z Ukrainy do Polski. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach policyjnych strażnicy graniczni ustalili, że 45-letnia obywatelka Ukrainy widnieje w bazie SIS jako poszukiwana. Od 2016 roku jest w zainteresowaniu włoskich i poszukiwana na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania w celu aresztowania i ekstradycji.

Jak ustalono, kobieta jest oskarżona o kradzież przedmiotów w mieszkaniu na terytorium Włoch, w którym pracowała w charakterze pomocy domowej. W trakcie kradzieży posługiwała się bronią palną. Grozi jej nawet 10 lat więzienia.

Cudzoziemka został przekazana do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

W 2019 roku, Straż Graniczna na podkarpackich przejścia graniczny zatrzymała już 42 osoby zastrzeżone z krajowych oraz międzynarodowych bazach poszukiwawczych. wz. st chor. SG Piotr Zakielarz

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE