Nie chcemy o nic walczyć - przemocy już nawet w naszym codziennym języku jest za dużo. Chcemy przede wszystkim informować, przekonywać i zachęcać, że warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnością. Jeżeli na rozmowie kwalifikacyjnej trafimy na kandydata, który jest specjalistą, ale informuje nas o swojej niepełnosprawności, nie bójmy się. Niech stereotypy i uprzedzania nami nie zawładną.
Każdy ma prawo do pracy na otwartym rynku. W 1997 roku została przyjęta Karta Praw Osób Niepełnosprawnych, która też to gwarantuje. Nie róbmy z osób niepełnosprawnych outsiderów. Praca to nie tylko ważne przecież wynagrodzenie, które pozwala - ustalmy - na godne życie, ale to również forma rehabilitacji społecznej. To przecież rozwój więzi i relacji.
Od 2015 roku działa portal z ofertami pracy dla osób niepełnosprawnych Diru.pl, którym od założenia opiekuje się Fundacja, a wcześniej raczej prowadzony chyba z potrzeby i niezgody na panującą sytuację. Obecnie powstaje jego nowa wersja, aby był bardziej dopasowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przez te kilka lat poznaliśmy wiele historii życia. Napływały do nas różne emaile. I takie, gdzie w pierwszych zdaniach osoby tłumaczyły się ze swojej niepełnosprawności, czasem pełne żalu i wątpliwości we własne umiejętności a niekiedy roszczeniowe, pisane już przez sfrustrowanych ludzi, którzy wreszcie powoli całkowicie wycofują się z rynku pracy i zasilają szeregi osób biernych zawodowo. To wszystko sprawiło, że postanowiliśmy powołać Fundację i wreszcie rozpocząć stałe działania, stawiać małe kroki, które mamy nadzieję zmienią sytuację.
Patronat nad naszą akcją objął Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Więcej informacji o Fundacji i kampanii można znaleźć tutaj: