Reklama

Zaśpiewali dla Jezusa

Opublikowano:
Autor:

Zaśpiewali dla Jezusa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 stycznia w kościele parafialnym w Wołkowyi odbył się XV Festiwal Kolęd i Pastorałek „Bieszczadzkie kolędowanie”.

Uroczystość otworzył ks. Adam Chrząszcz, proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Wołkowyi, która była głównym organizatorem konkursu. Tegoroczna edycja przebiegała w 5 kategoriach. W konkursie udział wzięło 21 uczestników, w tym chóry i zespoły wokalne.

Laureatami konkursu zostali: w kategorii najmłodszych solistów - Agata Kobrzyńska z Uherzec Mineralnych, w kategorii uczniów klas 4-5 szkół podstawowych: ex aequo Zuzanna Litera i Klaudia Bielec z Baligrodu, zaś wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła Martina Wieczorek z gimnazjum w Wołkowyi.

Natomiast wśród zespołów wokalnych klas 4-5 szkół podstawowych najlepszy okazał się zespół instrumentalno-wokalny Edmundo z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mchawie, a wśród chórów - chór Gaudium z Uherzec.

Młoda skrzypaczka Agatka Kobrzyńska z Uherzec Mineralnych otrzymała również nagrodę publiczności ufundowaną przez lokalnych przedsiębiorców, a Grand Prix festiwalu zdobyła Martina Wieczorek.

Szczególe wrażenie na zgromadzonych zrobił zespół seniorów Leszczanie, który z turoniem i gwiazdą – atrybutami kolędników -odśpiewał dwie kolędy.

Więcej w 3 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Joanna Zwolińska Joanna Zwolińska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE