Reklama

Zarzuty i 3-miesięczny areszt dla komendanta SOK z Zagórza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Zarzuty i 3-miesięczny areszt dla komendanta SOK z Zagórza - Zdjęcie główne

foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj po południu odbyło się posiedzenie w Sądzie Rejonowym w Sanoku, na którym zapadła decyzja o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci 3-miesięcznego aresztu wobec funkcjonariusza SOK z posterunku w Zagórzu.

Oprócz zarzutów, o których pisaliśmy, czyli spowodowanie wypadku, w wyniku którego następstwem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka odurzającego doszedł jeszcze jeden zarzut. A mianowicie art. 162 § 1 - nieudzielenie pomocy a tym samym narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

 

Art. 177. Spowodowanie wypadku w ruchu

§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art.  178a.  Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego

§  1.  Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 162. Nieudzielenie pomocy

§ 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Z informacji udzielonych nam przez zastępcę Prokuratora Rejonowego w Sanoku Martę Leśniak-Popiel, wynika, że funkcjonariusz wraz z reprezentującym go pełnomocnikiem ma 7 dni na złożenie zażalenia na postanowienie sądu. 

Przypominamy, że sprawa dotyczy wydarzeń z 17 września, kiedy to funkcjonariusz, będąc pod wpływem alkoholu, potrącił mężczyznę i nie udzielając mu pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia w miejscowości Międzybrodzie. W wyniku tego zdarzenia starszy mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń i przebywa na intensywnej terapii na oddziale neurochirurgii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Jego stan jest nadal określany jako bardzo ciężki. 

Sprawa ma charakter rozwojowy, do tematu powrócimy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy