Reklama

Zarszyn tryumfuje

Opublikowano:
Autor:

Zarszyn tryumfuje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Surowa aura nie przeszkodziła strażakom i strażaczkom rywalizować po raz kolejny w zawodach. Tym razem zjechali do Posady Zarszyńskiej, by pokazać w akcji męską zaciętość i kobiecą wytrzymałość.

20 sierpnia rozstrzygnięto IX Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w grupach "A" i "C". Z uwagi na pogodę (padający deszcz) zrezygnowano z przeprowadzenia konkurencji sztafety pożarniczej i rywalizowano tylko w ćwiczeniu bojowym.

- Warunki były naprawdę ciężkie - ubolewa Paweł Trelewicz, strażak z OSP Zarszyn. - Czas, jaki osiągnęliśmy, był jednym ze słabszych. Na treningach szło nam lepiej. Chcieliśmy pokazać, że drugie miejsce w zawodach gminnych nie było przypadkiem. Treningi i ciężka praca całej drużyny nie poszły na marne, a zaowocowały awansem do zmagań na szczeblu wojewódzkim - mówi z dumą.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sanoku oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, a udział wzięły 24 drużyny.

Wszystkie jednostki biorące udział w zawodach otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sanoku.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca, wywalczyły dodatkowo okolicznościowe puchary.

- Czasami są takie momenty, że brakuje słów, żeby opisać to, co się czuje - mówi ze wzruszeniem Magdalena Gajewska, prezes OSP w Zarszynie. - Tak właśnie było w minioną niedzielę, kiedy nasza drużyna zwyciężyła w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Podziw, duma i momentami lekkie niedowierzanie to tylko niektóre z emocji, które towarzyszyły nam wszystkim, kiedy podczas ogłaszania wyników z ust sędziego głównego usłyszeliśmy: "Pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Zarszyn !" Chłopaki wielkie, wielkie dzięki za pracę, którą włożyliście w każdy trening, za odpowiedzialne i sumienne podejście, za samozaparcie, a przede wszystkim za ducha walki i odwagę w stawianiu sobie poprzeczki tak wysoko - podkreśla.
W skład zwycięskiej męskiej drużyny weszli: Arkadiusz Drwięga, Paweł Kuzian, Paweł Trelewicz, Krzysztof Szurlej, Mateusz Szurlej, Piotrek Kaśkiewicz, Mateusz Kijak, Adrian Jarema oraz Mateusz Pielech.

Grupa „A” - mężczyźni
1. OSP Zarszyn 38,50 pkt.
2. OSP Pobiedno 41,30 pkt.
3. OSP Rozpucie 42,90 pkt.
4. OSP Tarnawa Górna 43,40 pkt.
5. OSP Posada Zarszyńska    44,00 pkt.
6. OSP Nadolany 44,50 pkt.
7. OSP Besko 47,80 pkt. 
8. OSP Tokarnia 52,00 pkt.
9. OSP Czaszyn 52,60 pkt.
10. OSP Wujskie 55,10 pkt.
11. OSP Falejówka 63,20 pkt.
12. OSP Rzepedź 68,70 pkt.
13. OSP Sanok (Olchowce) 71,50 pkt.
14. OSP Niebieszczany 77,10 pkt.
15. OSP Nowosielce    0,00 pkt. (nie ukończenie konkurencji)


Grupa „C” – kobiety
1. OSP Tarnawa Górna 46,70 pkt.
2. OSP Pielnia 47,90 pkt.
3. OSP Nowosielce 54,30 pkt.
4. OSP Wolica 54,50 pkt.
5. OSP Nadolany 58,90 pkt.
6. OSP Pobiedno 69,80 pkt.
7. OSP Długie 79,60 pkt.
8. OSP Posada Zarszyńska 84,50 pkt.
9. OSP Wola Sękowa 88,10 pkt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE