Reklama

Zapadł wyrok w sprawie lekarza z sanockiego oddziału SOR. Łukasz A. znieważył ratowników medycznych!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zapadł wyrok w sprawie lekarza z sanockiego oddziału SOR. Łukasz A. znieważył ratowników medycznych! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lekarz Łukasz A. decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku został skazany za znieważenie ratowników medycznych. Musi zapłacić grzywnę w wysokości 3 tys. zł. To ten sam lekarz, który został kilka miesięcy temu, został skazany za narażenie pacjenta na utratę zdrowia i życia oraz nieumyślne spowodowanie śmierci. Tym razem ratownicy medyczni przywieźli na SOR 4-letnie dziecko mające duszności.

27 marca 2020 roku na oddziale SOR w sanockim szpitalu, skazany lekarz użył słów uznanych powszechnie za obelżywe wobec ratowników medycznych Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego.

- Prokuratura Rejonowa oskarżyła lekarza o znieważenie funkcjonariuszy publicznych podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Sąd uznał go za winnego.

- informuje sędzia Artur Lipiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie.

Po wejściu na oddział lekarz poinformował ratowników, że kończy dyżur, więc dziecko przyjmie inny lekarz. Po chwili ratownicy mieli usłyszeć krzyki medyka: "Co to za debile, skoro k… wchodzą jak do stajni?". Po tych słowach lekarza jeden z ratowników wyciągnął komórkę i powiedział, że zaczyna nagrywać całą sytuację. 

Co rozwścieczyło lekarza?

W tym czasie panowała pandemia COVID i na drzwiach SOR wisiała kartka, że wejście na SOR jest zamknięte. Ratownicy jednak ze względu na stan zdrowia dziecka, który mógł zagrażać jego życiu, zignorowali ten zapis i weszli z nim na oddział. To zdenerwowało lekarza, który obrzucił mężczyzn epitetami. 

Ponieważ ratownicy są funkcjonariuszami publicznymi, a do zdarzenia doszło w czasie ich pracy, sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Sanoku. Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w 2021 roku. Został wydany w trybie nakazowym, bez udziału stron i przeprowadzeniu rozprawy. Sąd wymierzył lekarzowi wówczas karę grzywny wynoszącą 50 stawek dziennych po 20 zł. 

Ratownicy postanowili złożyć sprzeciw, od wyroku ponieważ ich zdaniem kara była niesatysfakcjonująca ich zdaniem. Kolejny wyrok zapadł po przeprowadzeniu procesu sądowego. Po raz kolejny sąd uznał lekarza za winnego zarzucanych mu czynów. Skazał Łukasza A. na karę grzywny wynoszącą 100 stawek dziennych po 30 zł. Lekarz ma również zapłacić po 500 zł nawiązki na rzecz dwóch pokrzywdzonych ratowników i pokryć koszty postępowania sądowego. Wyrok jest nieprawomocny, a do sądu wpłynął wniosek od jednego z ratowników o uzasadnienie wyroku. Możliwe że przymierza się do skarżenia tego wyroku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy