Reklama

Zanieczyszczona woda w zbiorniku wodnym Besko

Opublikowano:
Autor:

Zanieczyszczona woda w zbiorniku wodnym Besko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek (12.09) w godzinach porannych pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie stwierdzili, że zbiornik wodny Besko na rzece Wisłok został zanieczyszczony niezidentyfikowaną substancją. Na miejscu ustalono, że jest to farba, którą były malowane bariery ochronne przy drodze wojewódzkiej przebiegającej po koronie zapory.

- Pracownicy Wód Polskich natychmiast powiadomili o tym fakcie przedstawicieli Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich - na zlecenie których wykonywano prace malarskie przy barierach drogowych. Sytuacja została zgłoszona również do krośnieńskiego MPGK, gdyż w korpusie zapory usytuowane jest ujęcie wody dla miasta Krosna, Rymanowa oraz Sieniawy - relacjonuje Krzysztof Gwizdak - Kierownik Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej w Państwowym Gospodarstwie Wodnym "Wody Polskie", Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Na miejsce zdarzenia przybyło łącznie siedem zastępów PSP i OSP: JRG Krosno (SLRchem, SLKw, SLOp), OSP KSRG Rymanów (GLBARt + łódź), OSP KSRG Posada Dolna (GBARt, SLOp + łódź) i OSP Sieniawa (GBARt).

W pierwszej kolejności strażacy ograniczyli rozprzestrzenianie się plamy farby za pomocą rękawa sorpcyjnego a następnie przy pomocy dwóch łodzi zebrali około 30 litrów odseparowanych zanieczyszczeń z powierzchni wody. Zanieczyszczenia zostały przekazane do utylizacji.

Akcja zakończyła się po godzinie 12. Pracownicy Wód Polskich i MPGK na bieżąco monitorowali ujęcie wody.

W chwili obecnej sytuacja jest pod kontrolą. Zanieczyszczona woda nie dostała się do komory ujęciowej - potwierdziły to wykonane badania pobranych próbek - potwierdził Krzysztof Gwizdak. 

 

 

\

Krosno 112 (red., fot. OSP Sieniawa, OSP KSRG Rymanów)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE