Reklama

Zamiast zaproszenia – wyproszenie, czyli demokracja po sanocku!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Marian Struś

Zamiast zaproszenia – wyproszenie, czyli demokracja po sanocku! - Zdjęcie główne

foto Marian Struś

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawicielka Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych sanockiego szpitala nie otrzymała zgody przewodniczącego Rady Społecznej SP ZOZ na uczestniczenie w całości posiedzenia Rady w dniu 17 bm. Już samo jej pojawienie się wywołało zdziwienie uczestników, jako że nie była nań zaproszona. Potraktowana została jako persona non grata i dopuszczona do uczestnictwa wyłącznie w części obrad. Tak wygląda przestrzeganie praworządności w organach Rady Powiatu Sanockiego.

Oburzeni tą bulwersującą sytuacją związkowcy sanockiego szpitala złożyli skargę na działalność przewodniczącego Rady Społecznej SP ZOZ. Ich zdaniem doszło do naruszenia Ustawy o działalności leczniczej oraz Ustawy o związkach zawodowych, a także złamania Regulaminu Rady Społecznej SP ZOZ, przyjętego uchwałą Zarządu Powiatu. Naruszenie polegało na nieinformowaniu związkowców o posiedzeniach Rady Społecznej oraz niedopuszczeniu przedstawiciela Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych do uczestnictwa w całości obrad. 

Skandaliczny przypadek, do jakiego doszło 17 bm, ujawnił, iż niezapraszanie przedstawicieli związków zawodowych na posiedzenia Rady Społecznej SP ZOZ jest stałą praktyką tego organu. I nic to, że Regulamin Rady Społecznej SP ZOZ, przyjęty uchwałą Zarządu Powiatu, mówi wyraźnie, że „…w posiedzeniach Rady Społecznej uczestniczy kierownik oraz przedstawiciele organizacji związkowych działających w podmiocie leczniczym.” 

Któż by się jednak przejmował przepisami prawa i przestrzeganiem zasad demokracji. Dlaczego? Widać uznano, że związkowcy niewiele mogą wnieść do funkcjonowania szpitala, ani pomóc w rozwiązywaniu jego problemów. Można się też domyślać, że w poruszanych podczas posiedzeń Rady Społecznej tematach mogą znaleźć się i takie, o których lepiej, żeby związkowcy nie wiedzieli. Wkrótce może dowiemy się więcej, dlaczego w SP ZOZ w Sanoku związkowcy są ignorowani. 

Złożona skarga daje nadzieję, że pozwoli ona przywrócić demokratyczne zasady funkcjonowania organów Rady Powiatu Sanockiego. Po jej rozpatrzeniu natychmiast Państwa o tym poinformujemy!


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy