Reklama

Zakończono przebudowę drogi do Klasztoru Sióstr Nazaretanek w Komańczy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po blisko czterech miesiącach zakończono prace przy przebudowie drogi gminnej prowadzącej do Klasztoru Sióstr Nazaretanek w Komańczy oraz do „Leśnej Willi” PTTK. Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom pochodzącym z budżetu państwa, Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz gminy Komańcza.

Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy to miejsce bardzo często odwiedzane, zarówno przez turystów, jak i liczne pielgrzymki. Za sprawą beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, który był tu internowany w latach 1955-1956, każdy chce zobaczyć izbę pamięci, która została mu poświęcona. Na potrzebę poprawienia infrastruktury drogowej zwrócił uwagę samorząd, który poza przygotowaniem parkingu, postanowił przebudować drogę wiodącą do klasztoru. 

Miejsca postojowe dla 50 samochodów osobowych i pięciu autokarów oddano do użytku już kilka miesięcy temu. Teraz z kolei zakończono prace przy przebudowie drogi. W ramach zadania inwestycyjnego wykonano między innymi prace związane z robotami ziemnymi, odwodnieniem, w tym montaż przepustów wraz z wykopem czy montaż ścieków z elementów betonowych. Ponadto poprawiono podłoże pod warstwy konstrukcyjne i wykonano nawierzchnię asfaltową. Zwrócono również uwagę na dokładne wykończenie. W miejscu prac zamontowano ławki parkowe wraz z stołami. Wykonano też ogrodzenie przepompowni ścieków, uporządkowano i odkrzaczono teren.

Była to potrzebna inwestycja, gdyż droga była bardzo zniszczona i przejazd większego pojazdu stanowił ogromny problem. 

Łączna wartość tej inwestycji wyniosła 1,7 miliona złotych. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy