Reklama

Zakończ rok stając się żołnierzem Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

Opublikowano:
Autor:

Zakończ rok stając się żołnierzem Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Grudniowe powołanie zakończy nabór żołnierzy - ochotników do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” w tym roku. Już od dzisiaj we wszystkich Wojskowych Komendach Uzupełnień na Podkarpaciu można zgłaszać się aby rozpocząć procedurę wstąpienia w szeregi podkarpackich „Terytorialsów”. Chętni do aktywnego spędzenia czasu w szeregach WOT rozpoczną szkolenie już 7 grudnia br.

Kolejne szkolenie podstawowe na Podkarpaciu rozpocznie się już 7 grudnia 2019 r., a zakończy 22 grudnia br. Czasu na zgłoszenie jest już w zasadzie niewiele. Kandydaci przed rozpoczęciem szkolenia w pododdziałach Podkarpackiej Brygady będą kierowani przez WKU na badania psychologiczne i do wojskowej komisji lekarskiej. Grudniowe powołanie jest ukłonem w stronę ochotników, którzy chcą stać się żołnierzami jeszcze przed zakończeniem 2019 r. 

- „…nie zwlekajcie! to ostatnia szansa w tym roku z którą Podkarpacka Brygada wychodzi naprzeciw tym, którzy do tej pory nie zdecydowali się na rozpoczęcie swojej przygody z wojskiem. Podejmijcie rękawicę i wstąpcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, aby po 16-to dniowym szkoleniu podstawowym sprawić wielką przyjemność sobie i bliskim składając uroczystą przysięgę wojskową tuż przed wigilią Bożego Narodzenia” – zachęca płk Dariusz Słota – dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Może to być pierwszy krok do rozpoczęcia procedury powołania do zawodowej służby wojskowej w naszych pododdziałach lub w jednostkach wojskowych wojsk operacyjnych. Wystarczy tylko odbyć trzyletni cykl szkolenia. Proponujemy również odbycie różnych ćwiczeń, szkoleń oraz kursów, które wzmocnią pozycje na zajmowanym stanowisku służbowym, ale również będą tzw. wartością dodana w aplikowaniu na rynku pracy. 

Warto już teraz złożyć wniosek o przyjęcie do 3. PBOT w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub wypełnić formularz elektroniczny na platformie ePUAP, czyli Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej. 

O powołanie może ubiegać się każda osoba, która:
- ukończyła 18 lat
- posiada obywatelstwo polskie
- nie była karana za przestępstwa umyślne
- posiada dobrą sprawność psychofizyczną
- nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.


3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota.
Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą. 
Stała obecność i bliskie relacje z lokalną społecznością to siła i największy atut „Terytorialsów”.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE