Reklama

Zakaz wjazdu do kraju dla nielegalnie zatrudnionych Ukraińców

Opublikowano: pt, 28 sie 2020 15:30
Autor:

Zakaz wjazdu do kraju dla nielegalnie zatrudnionych Ukraińców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy graniczni z Medyki ustalili, że ośmiu obywateli Ukrainy zatrudnionych jako kierowcy w jednej w dolnośląskich firm transportowych pracowało nielegalnie. Cudzoziemcy zostaną zobowiązani do opuszczenia kraju i otrzymają zakazy wjazdu. O karze dla pracodawcy zdecyduje sąd.

Dobiegła końca kontrola legalności zatrudnienia cudzoziemców w firmie transportowej zarejestrowanej na terenie Legnicy na Dolnym Śląsku. Ośmiu obywateli Ukrainy pracowało tam jako kierowcy autobusów kursowych relacji Poznań-Zaporoże na Ukrainie.

Podczas kontroli jednego z autokarów funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Medyce nabrali podejrzeń, że pracodawca nielegalnie zatrudnia cudzoziemców. W wyniku kontroli legalności zatrudnienia potwierdzono, że kierowcy nie posiadali stosownych zezwoleń. Szef firmy świadomie ignorował przepisy regulujące zasady zatrudnienia obcokrajowców w Polsce.

Wobec cudzoziemców zostaną wydane zobowiązania do powrotu na Ukrainę wraz z rocznym zakazem wjazdu do krajów Schengen. W stosunku do nieuczciwego pracodawcy zostanie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu kara nawet do 30 tys. złotych.

 

Kontrola legalności zatrudnienia i prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców to jedno z ustawowych zadań Straży Granicznej. Od początku 2020 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia przeprowadzili 80 takich kontroli. Sprawdzono prawie 1200 cudzoziemców z czego niespełna 200 pracowało w Polsce nielegalnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE