Reklama

Zahaczyli zaparkowane na parkingu audi i zaczęli je ciągnąć

Opublikowano:
Autor:

Zahaczyli zaparkowane na parkingu audi i zaczęli je ciągnąć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z Przemyśla ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież i usiłowanie kradzieży pojazdów, zaparkowanych przy ul. Lwowskiej i ul. Mickiewicza. 24-latek usłyszał cztery zarzuty, natomiast jego o dwa lata starszy znajomy usłyszał zarzut dotyczący usiłowania kradzieży. Młodszy z mężczyzn został objęty policyjnym dozorem.

25 stycznia br. przed godz. 15, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie od funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei o próbie kradzieży samochodu, z parkingu przy dworcu kolejowym, na ul. Mickiewicza. Ustalono, że dwóch młodych mężczyzn przyjechało osobowym volvo, do którego pasem transportowym zahaczyli zaparkowane na parkingu audi i zaczęli je ciągnąć. Na widok strażników mężczyźni odjechali.

Przybyli na miejsce policjanci, po ustaleniu okoliczności, rozpoczęli poszukiwania pojazdu, którym poruszali się mężczyźni. Na ul. Dworskiego zauważyli opisany samochód. Mimo wydawanych przez nich  wyraźnych sygnałów do zatrzymania się, kierowca nie reagował, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za nim w pościg. W rejonie ul. Ziemińskiego pojazd został porzucony, a kierowca i pasażer uciekli. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że  tablice rejestracyjne z volvo należą do innego samochodu.

Policjanci zajmujący się wyjaśnianiem tej sprawy, zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem. 24-latek to mieszkaniec powiatu przemyskiego, natomiast 26-letni mężczyzna pochodzi z Przemyśla. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić obu mężczyznom zarzuty. Młodszy z nich, 24-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego usłyszał w sumie 4 zarzuty dotyczące m. in.: kradzieży opla vivaro i osobowego volvo, na ul. Lwowskiej w Przemyślu oraz usiłowania kradzieży audi na ul. Mickiewicza i niezatrzymania się do kontroli drogowej. 26-latek usłyszał zarzut dotyczący usiłowania kradzieży audi.

Wobec 24-latka prokurator zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się z drugim podejrzanym. Przedmiotowe pojazdy zostały odzyskane i zabezpieczone na parkingu strzeżonym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE