Reklama

Zagrożenia na które narażeni są młodzi ludzie. Sanocka Policja uświadamia rodziców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Sanok

Zagrożenia na które narażeni są młodzi ludzie. Sanocka Policja uświadamia rodziców - Zdjęcie główne

foto KPP Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjantka realizująca zadania z zakresu profilaktyki społecznej rozmawiała z rodzicami o bezpieczeństwie młodzieży. Uczestnikom spotkania zaprezentowała walizkę edukacyjną, zawierającą przedmioty imitujące substancje do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków.

Sanoccy policjanci, w trakcie spotkań z rodzicami, organizowanymi w ramach wywiadówek rozmawiają o zagrożeniach, na które narażeni są młodzi ludzie.

Jedno z takich spotkań odbyło się wczoraj, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Policjantka realizująca zadania z zakresu profilaktyki społecznej opowiadała rodzicom o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać młody człowiek. Rozmawiała o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Informowała, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków i dopalaczy.

Podczas spotkania funkcjonariuszka zaprezentowała zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. Narzędzie to służy do edukowania dorosłych - rodziców, nauczycieli i pedagogów. Pokazanie rodzicom substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów wykorzystywanych do ich używania, powinna wzmóc ich czujność. Edukacyjna walizka zawiera atrapy substancji, które są najpopularniejsze na polskim, czarnym rynku oraz przedmioty, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających.

 

Funkcjonariuszka poruszyła również temat dotyczący odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy