Reklama

Zadbaj o bezpieczną drogę dziecka do szkoły!

Opublikowano:
Autor:

Zadbaj o bezpieczną drogę dziecka do szkoły! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po przerwie wakacyjnej, jak każdego roku, policjanci będą prowadzić wzmożone działania prewencyjno-profilaktyczne. Pamiętajmy, że w przygotowaniu dziecka do szkoły, ogromną rolę odgrywają rodzice.

Rola rodziców i opiekunów prawnych jest nieoceniona. To oni bowiem powinni wybrać najbezpieczniejszą trasę dziecka do szkoły, omówić z nim wszystkie znajdujące się na trasie znaki drogowe oraz zagrożenia, jakie mogą wystąpić. Pamiętajmy, że pieszych i rowerzystów nie chronią nowoczesne systemy bezpieczeństwa: pasy, zderzaki, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu. Dzieci niestety często nie potrafią realnie ocenić występującego zagrożenia. 

 

Rodzicu:

Pamiętaj, aby Twoje dziecko zawsze było widoczne na drodze i nosiło odblaski.

Zapoznaj dziecko z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego (aby zachowało szczególną ostrożność na pasach, podczas przechodzenia przez ulicę, czy na przystanku autobusowym).

Korzystaj z auta w sposób bardzo odpowiedzialny. Pamiętaj, że zachowanie dziecka często bywa trudne do przewidzenia. 

Zwolnij, gdy zbliżasz się do miejsca, w którym znajduje się szkoła, przedszkole, czy plac zabaw. 

Dowożąc dziecko do szkoły, pamiętaj o przepisach dotyczących używania urządzeń ochronnych. 

Wysadzając dziecko w okolicach szkoły, należy zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię. Nigdy nie parkuj w zatoczce autobusowej.

Zapewnij dziecku bezpieczeństw,o kiedy wsiada i wysiada z samochodu.

Kierujący pojazdami:

W rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku w ruchu drogowym.

 

Policjanci także rozpoczynają przygotowania, by dzieci i młodzież bezpiecznie wróciły do szkół. Działania funkcjonariuszy, to nie tylko kontrole na drogach, to także sprawdzanie infrastruktury drogowej, czy działalność profilaktyczna i informacyjna.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy