Reklama

Zachował czujność i zatrzymał pijanego kierowcę [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zachował czujność i zatrzymał pijanego kierowcę [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierz 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” zachował czujność i nie dopuścił do dalszej jazdy pod wpływem alkoholu kierującemu samochodem osobowym w Rzeszowie.

W piątek 21 sierpnia po godzinie 23.00 żołnierz OT służący w 31. Batalionie Lekkiej Piechoty wchodzącym w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej udaremnił jazdę pijanemu kierowcy w Rzeszowie, który uciekając przed znajomymi przemieścił się samochodem osobowym z ulicy Kopernika na parking delikatesów centrum przy ulicy Wita Stwosza. Zatrzymany kierowca został sprawdzony na zawartość alkoholu przez patrol policji. W wydychanym powietrzu miał 1,26 promila alkoholu.

- To wszystko działo się dosyć szybko, na ul. Kopernika w Rzeszowie zauważyłem grupę ludzi, którzy próbowali zatrzymać pijanego mężczyznę. Ten jednak wsiadł szybko do pojazdu i zaczął uciekać. Udałem się za nim w pościg. Powiadomiłem policję i podążałem za kierowcą, który zatrzymał się na parkingu przy ulicy Wita Stwosza. Zaparkowałem niedaleko swój samochód i zatrzymałem kierowcę. W bardzo szybkim czasie przyjechał patrol policji z wydziału prewencji, któremy przekazałem zatrzymaną osobę – relacjonuje szer. Kamil Mazur, żołnierz podkarpackich terytorialsów.

Postawa żołnierza jest zdecydowanie godna naśladowania. Pokazał, że hasło przewodnie Wojsk Obrony Terytorialnej „Zawsze gotowi, zawsze blisko” jest przez wojskowych Podkarpackiej Brygady realizowane w codziennej służbie z pełnym zaangażowaniem, a pomoc społeczeństwu i dbałość o ich bezpieczeństwo jest jednym z celów i misji naszej formacji. Szer. Kamil Mazur jest wzorowym żołnierzem batalionu, jak również bardzo oddanym żołnierzem jednostki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie – co potwierdzają jego przełożeni.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE