Reklama

Zabezpieczono ponad pół tony nielegalnego tytoniu i blisko 25 tysięcy sztuk papierosów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu wspólnie z policjantami z Kolna zabezpieczyli ponad 590 kilogramów krajanki tytoniowej, blisko 25 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 2 maszyny służące do ich wytwarzania.

Wprowadzenie ujawnionego i zabezpieczonego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 678 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.


Na trop nielegalnego procederu wpadli strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu.  Mundurowi ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Kolno może znajdować się nielegalny tytoń. W ubiegłym tygodniu wspólnie z policjantami z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Kolnie,  w domu i pomieszczeniach gospodarczych 41-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego znaleźli ponad 590 kilogramów krajanki tytoniowej, blisko 25 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 2 działające linie (maszyny) służące do ich wytwarzania.


Wprowadzenie ujawnionego i zabezpieczonego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 678 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Podejrzany usłyszał już zarzuty za przechowywanie i wytwarzanie znacznej wartości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za przechowywanie wyrobów tytoniowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi kara grzywny, pozbawienia wolności lub obu tych kar łącznie. Natomiast za wytwarzanie wyrobów tytoniowych znacznej wartości bez polskich znaków akcyzy ustawa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy