Reklama

Za nami Biała Sobota w Centrum Medycznym Konsylium

Opublikowano:
Autor:

Za nami Biała Sobota w Centrum Medycznym Konsylium   - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W pierwszy weekend września w Centrum Medycznym Konsylium w Sanoku odbyła się czwarta edycja „Białej Soboty” połączona z drugą edycją akcji „Zdrowe Nogi”. Z uwagi na tradycyjnie już ogromne zainteresowanie pacjentów „Biała Sobota” zaczęła się już w piątek rano.

Lekarze zatrudnieni w Centrum Medycznym Konsylium te dwa dni poświęcili na nieodpłatne porady z zakresu chirurgii naczyniowej i ogólnej, ginekologii, gastroenterologii, kardiologii dziecięcej i laryngologii. Przyjmowała też poradnia dietetyczna i gabinet medycyny estetycznej i kosmetologii.

Z badań skorzystało 150 pacjentów z powiatu sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego, zdarzyli się też goście z Krosna i Rzeszowa. Możliwość bezpłatnego i szybkiego skorzystania z porady zmobilizowała wielu pacjentów z nieraz zaawansowanymi przypadłościami zdrowotnymi – dość powiedzieć, że na ośmiu pacjentów konsultowanych przez doktora Grzegorza Kwiatkowskiego, ordynatora Oddziału Ortopedii Szpitala Specjalistycznego w Krakowie, siedmiu zostało zakwalifikowanych do wymiany stawu kolanowego i mają już zaplanowany zabieg. Podobnie ocenił wyniki swoich konsultacji profesor Tomasz Zubilewicz z Kliniki Chirurgii Naczyń w Lublinie. 


Sporo pacjentów korzystało też z możliwości porozmawiania o wprowadzonej niedawno w Centrum endoskopii kapsułkowej i umówienia badania. W gabinecie kosmetologicznym pacjentki miały wykonywane zabiegi z zakresu medycyny anty-aging oraz peelingi leczniczo-regeneracyjne.

Organizatorzy oceniają, że akcja została bardzo dobrze przyjęta przez pacjentów. Jak można się było spodziewać, miejsc na listach pacjentów zabrakło już w drugim dniu po ogłoszeniu akcji. 

 

Zdajemy sobie sprawę, że 150 porad to zdecydowanie mniej, niż oczekiwaliby pacjenci, ale to jest górna granica naszej wydolności.

- mówi prezes Centrum, doktor Artur Gładysz.

Pytani o plany na przyszłość, organizatorzy zapewniają, że „Białe Soboty” będą się odbywać regularnie i zachęcają do śledzenia ogłoszeń Centrum w mediach społecznościowych i na stronie www. 

 

Zawsze przy okazji „Białej Soboty” udaje nam się zaprosić do współpracy jakiegoś lekarza z deficytową specjalizacją, albo umożliwić wykonanie trudno dostępnych badań, jak na przykład zeszłoroczne badania elastograficzne, nie inaczej będzie wiosną.

- zaznacza doktor Gładysz, ale dopytywany o szczegóły prosi o cierpliwość.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy