Reklama

Za daleko po worki

Opublikowano:
Autor:

Za daleko po worki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do tej pory worki na śmieci mieszkańcy gminy Zarszyn musieli odbierać w budynku oczyszczalni ścieków, która od centrum Zarszyna jest oddalona o około 1,5 km. Od nowego roku poczyniono starania, żeby sytuacja uległa polepszeniu.

Dla wielu osób, zwłaszcza starszych, taka dystrybucja była po prostu uciążliwa. Jak poinformował jeden z mieszkańców Długiego, miejscowości w gminie Zarszyn, w dzisiejszych czasach dla niektórych taka sytuacja jest po prostu kuriozalna. 

W zgłoszonej sprawie skontaktowaliśmy się z Bogusławem Rakoczym, kierownikiem Referatu Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Mieniem Komunalnym, który poinformował, że w tej chwili gmina dysponuje odpowiednim sprzętem (drukarką kodów z dostępem do serwera) pozwalającym na rozprowadzanie worków w poszczególnych miejscowościach.

- Będziemy wydawać worki dwa razy do roku w domach ludowych w określonych w porozumieniu z sołtysami terminach w godzinach od 10 do 17, aby osoby pracujące również mogły je odbierać - mówi kierownik. - Osoby, które nie odbiorą worków w terminie, nadal będą mogły je dostać na oczyszczalni ścieków.

Rakoczy informuje również, że informacja o wydawaniu worków pojawi się wcześniej. Będzie ogłaszana przez sołtysów i proboszczów, a także zostanie zamieszczona na tablicach ogłoszeń. Worki wydawano już w dwóch miejscowościach na terenie gminy, w tym w Pielni.

Jednocześnie kierownik nie przypomina sobie, żeby mieszkańcy przychodzili do gminy i narzekali na to, że worki można odbierać tylko w oczyszczalni. Problem zgłaszali raczej do sołtysów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE