Reklama

Z wabikiem wśród zwierząt

Opublikowano:
Autor:

Z wabikiem wśród zwierząt - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości XVIII edycja Rykowiska w Zagórzu przyniosła parę zmian. Zmieniła nazwę z Galicyjskiego na Karpackie, a do programu imprezy wprowadzono kilka nowych elementów. Dzięki pieniądzom od marszałka podkarpackiego możliwa była promocja żywności z regionu. Oprócz tego pojawiły się części edukacyjne i konkursowe dla najmłodszych.

Tegoroczne Rykowisko rozpoczęło się w piątek, 26 sierpnia, otwarciem wystawy łowieckiej w sali kameralnej budynku Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu. Prelekcję o leśnikach z czasów II Rzeczpospolitej i okresu II wojny światowej wygłosił Edward Marszałek z RDLP w Krośnie. Później wystąpił kabaret z Kopydłowa. Pozostałe atrakcje były w niedzielę.

– Jestem podbudowany jedną rzeczą – tłumami ludzi w szerokim przekroju wiekowym, które przybyły na imprezę – cieszy się Julian Pałasiewicz, pomysłodawca i główny organizator Rykowiska. – Przewinęło się pewnie parę tysięcy ludzi. Formuła dwudniowa też się przyjęła. Na wystawie chcieliśmy pokazać, jakimi wspaniałym zgłoskami ludzie lasu zapisali się w trudnych czasach w okresie II Rzeczypospolitej czy II wojny światowej.

Jedną z nowości imprezy był konkurs na najlepszy gulasz, w którym startowały koła łowieckie.

Więcej w 35 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE