Reklama

Z Turcji do Niemiec z fałszywką za 3 tys. euro!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: BiOSG

Z Turcji do Niemiec z fałszywką za 3 tys. euro! - Zdjęcie główne

foto BiOSG

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki zatrzymali troje obywateli Turcji, którzy usiłowali przekroczyć granicę na podstawie fałszywych niemieckich kart pobytu.

Cudzoziemcy zgłosili się do odprawy na wjazd z Ukrainy do Polski wczoraj (8 września) na drogowym przejściu granicznym w Medyce.

CZYTAJ TAKŻE: Nie żyje Wiesław Gołas

Funkcjonariusz SG kontrolujący dokumenty przedstawione przez troje obywateli Turcji - małżeństwo (24 i 21 lat) oraz ich znajomego (21 l.), zakwestionował autentyczność dokumentów wydanych rzekomo przez władze Niemiec. Były to karty uprawniające cudzoziemców do pobytu oraz pracy na terytorium tego kraju. Ostatecznie, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu do badania dokumentów, potwierdzono, że są one fałszywe, a wykonano je na wzór oryginalnych.   


Turcy usłyszeli zarzuty dot. posłużenia się fałszywymi dokumentami oraz usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy. Przyznali się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. W trakcie rozmowy z mundurowymi przyznali, że fałszywki kupili będąc jeszcze na terytorium Turcji. Zapłacili za nie od 500 do 3 tys. euro. Na ich podstawie chcieli osiedlić się z Niemczech.

 

Straż Graniczna wydała im decyzję o odmowie wjazdu i zawróciła na Ukrainę. 

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego oddziału SG ujawnili już blisko 2,7 tys. fałszywych dokumentów. Wśród nich było 17 sfałszowanych kart pobytu wydanych rzekomo przez władze państw UE.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy