Reklama

Z Sanoka na Słowację! POLERGIO uruchomiło wakacyjny kurs do Medzilaborce!

Opublikowano:
Autor:

Z Sanoka na Słowację! POLERGIO uruchomiło wakacyjny kurs do Medzilaborce! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pociągami POLREGIO, uruchamianymi przez Organizatora Przewozów – Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w lipcu i w sierpniu będzie można podróżować w piękne zakątki naszego regionu, a także zapoznać się z kulturą łemkowską u naszego południowego sąsiada w Medzilaborcach. Z Sanoka będzie można dotrzeć na Słowację, do miejscowości Medzilaborce.

Już 29 czerwca po raz pierwszy w tym roku wyruszy z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce „Wojak Szwejk”. Pociąg będzie kursował przez całe wakacje w soboty i niedziele. Dodatkowo w soboty, zaraz po przyjeździe do Medzilaborzec pociąg wykona kurs do Sanoka i powrotny na Słowację. Bilet normalny do Łupkowa kosztuje 16 zł (Połączenie w Dobrej Cenie) oraz 1 Euro z Łupkowa do Medzilaborzec. W soboty i niedziele – Rzeszów odjazd 5:57 – Medzilaborce przyjazd 10:24, odjazd 17:48 – Rzeszów przyjazd 22:01. W soboty – Medzilaborce odjazd 10:31 – Sanok przyjazd 12:15, odjazd 15:50 – Medzilaborce przyjazd 17:36. „Wojak Szwejk” będzie kursował od 29 czerwca do 1 września.

Strona słowacka przygotowała w tym roku specjalną ofertę dla podróżujących pociągiem „Wojak Szwejk”. Muzeum Stuki Nowocześniej Andy Warhola w Medzilaborcach oferuje zniżkę za wstęp do Muzeum w wysokości 0,50 EURO na podstawie biletu międzynarodowego na trasie Rzeszów Główny – Sanok – Medzilaborce w czasie weekendów. Miasto Medzilaborce oferuje zniżkę 1 EURO dla osoby do wycieczki pociągiem miasteczkowym oraz bezpłatny wstęp do Skansenu w Medzilaborcach na podstawie biletu międzynarodowego na trasie Rzeszów Główny – Sanok – Medzilaborce w czasie weekendów.

Tegoroczna inauguracja transgranicznego połączenia przypada na 57 edycję Festiwalu Kultury i Sportu w Medzilaborcach. Ten dogodny pretekst do promocji transportu kolejowego w oryginalny sposób wykorzystali Jerzy Zuba - szef Komisji Transportu Rady Powiatu Sanockiego oraz Vladislav Višňovský - primátor (burmistrz) słowackich Medzilaborec ogłaszając na czas festiwalu program KOLEJ 4 €uro PLUS.

 

POLREGIO w okresie 29 czerwca - 31 sierpnia na Podkarpaciu uruchomił weekendowe połączenia na trasach:

  • Sanok - Medzilaborce (Słowacja) 
  • Rzeszów - Zamość Wschód,
  • Rzeszów - Sandomierz
  • Rzeszów - Medzilaborce (Słowacja) 
  • Jarosław - Lublin

 

Bilety możecie kupić [TUTAJ]

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE