Reklama

Z Sanoka do Krakowa! Nowy rozkład jazdy PKP Intercity

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PKP Intercity

Z Sanoka do Krakowa! Nowy rozkład jazdy PKP Intercity - Zdjęcie główne

foto PKP Intercity

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP Intercity, dzięki któremu będziemy mogli dostać się z Zagórza do Krakowa w 4,5 godziny!

Zagórz → Kraków


W nowym rozkładzie łatwiejszy stanie się dojazd z Podkarpacia do Krakowa dzięki codziennym 2 parom bezpośrednich połączeń do Sanoka, Krosna i Jasła.

Czas podróży z Sanoka do stolicy Małopolski skróci się z około 5 godzin do 4,5 godziny!

Rozkład jazdy:

  1. Zagórz 05:00 → Sanok 05:11 → Kraków Główny 09:30
  2. Kraków Gł. 09:44 → Sanok 14:02 → Zagórz 14:13
  3. Zagórz 14:41 → Sanok 14:52 → Kraków Gł. 19:01
  4. Kraków Gł. 19:22 → Sanok 23:43 → Zagórz 23:54
 

Cennik biletów:

  • normalny: 34,90 zł
  • studencki: 17,20 zł
  • dla dziecka: 22 zł (dzieci do lat 4 podróżują za darmo)
  • dla seniora: 24,40 zł 
Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator. Dokładne informacje na temat biletów (w tym pełny wykaz ulg) i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

 

Nowy rozkład jazdy dla Podkarpacia

W nowym rozkładzie podróżni zyskają bezpośrednie połączenie z Podkarpacia do Pragi i Budapesztu, które umożliwi nowa, wydłużona do Przemyśla relacja pociągu IC Cracovia. Do Przemyśla zostanie wydłużona również relacja pociągu IC Ślązak, dzięki czemu miasto zyska dodatkowe połączenie z Krakowem, Katowicami i Poznaniem. 

Kursujący do tej pory na trasie Przemyśl – Warszawa pociąg TLK Lubomirski będzie teraz jeździć aż do Gdyni, a w piątki i szczyty przewozowe dodatkowo do Kołobrzegu (w soboty z Kołobrzegu). Ułatwi to dojazd nad morze mieszkańcom m.in. Przemyśla, Dębicy, Rzeszowa i Tarnowa. Przemyślanie i rzeszowianie zyskają dodatkowe połączenie m.in. z Zieloną Górą i Szczecinem dzięki wydłużeniu relacji składu IC Mehoffer, dzięki któremu również utrzymane zostanie dzienne połączenie z Częstochową.

Zwiększy się liczba połączeń z Rzeszowa do Katowic. Co więcej, skróci się czas przejazdu na tej trasie z około 4 godzin do mniej niż 3 godzin w przypadku najszybszego pociągu.


Zmiany w kursowaniu

Zmieniona zostanie relacja pociągu Matejko – z Przemyśla zamiast jak dotychczas do Bielska-Białej, skład ten kursować będzie do Szczecina przez Wrocław w zmienionej kategorii na IC.Zmienią się godziny kursowania pociągu TLK Galicja – w Ostrawie zapewnione zostanie połączenie przesiadkowe do Pragi przy jednoczesnym zachowaniu skomunikowania w Przemyślu na pociąg do Kijowa. Ze względu na kończącą się modernizację linii łączącej Katowice i Kraków zmniejszy się liczba pociągów na dotychczasowej trasie do Wrocławia przez Częstochowę. W miejsce pociągu TLK Zamoyski, pomiędzy Rzeszowem a Lublinem pojawi się TLK Górski, w zmienionej relacji do Szczecina przez Poznań.

Obowiązujący od 13 grudnia 2020 roku rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Z powodu zaplanowanych przez zarządcę infrastruktury prac, na odcinku Rzeszów – Jasło, pociągi PKP Intercity zaprzestaną kursować na tej trasie. W 2021 roku zaplanowane jest czasowe zamknięcie linii nr 68 na odcinku Grodzisko Dolne – Przeworsk, przez co za wybrane pociągi kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

 

 

PKP Intercity

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy