Reklama

Z PODKARPACIA: Seniorzy uczyli się samoobrony

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA: Seniorzy uczyli się samoobrony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie przeprowadzili zajęcia warsztatowe z seniorami z powiatu jasielskiego. Funkcjonariusze opowiadali uczestnikom między innymi o sposobach unikania zagrożeń, przemocy w rodzinie, podstawowych elementach samoobrony i zasadach udzielania pomocy przedmedycznej.

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie „Dla Równości” w Draganowej organizuje cykl zajęć warsztatowych pod nazwą „Bezpieczny Senior”- edycja 2019.

Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz zwiększenie świadomości seniorów w zakresie zagrożeń. Wczoraj w ramach tej akcjiw Warzycach odbyło się spotkanie skierowane do seniorów mieszkających na terenie powiatu jasielskiego.

Warsztaty rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia „Dla Równości” w Draganowej - Mirosława Widurek. Następnie Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz przywitał uczestników i przedstawił zgromadzonym tematykę spotkania. W zajęciach uczestniczyli również Dariusz Buba,Stanisław Wilk - członkowie zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Warzyce oraz Piotr Sikora - kierownik Referatu Organizacyjno - Społecznego i Oświaty Urzędu Gminy Jasło.

Podczas zajęć kom. Elżbieta Siupik z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przedstawiała problematykę przemocy w rodzinie ze szczególnym uwzględnieniem pokrzywdzonych osób starszych. Asp. Jerzy Ossoliński z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie omówił oszustwa popełniane na szkodę seniorów oraz nieuczciwe praktyki konsumenckie.  Przybliżył również uczestnikom funkcjonowanie aplikacji pn. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Seniorzy otrzymali od prelegentów materiały profilaktyczne.

Spotkanie informacyjne zostało połączone z zajęciami praktycznymi z zakresu elementów samoobrony oraz podstaw udzielania pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Rzeszowie: kom. Jacek Kaczmarski oraz podkom. Jacek Siek. Seniorzy chętnie i bardzo czynnie uczyli się technik obrony przed napastnikiem. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników. Przekazane przez policjantów informacje oraz wskazówki praktyczne z całą pewnością podniosły poczucie pewności i bezpieczeństwa każdego seniora uczestniczącego w spotkaniu.

Warsztaty podsumowała Prezes Stowarzyszenia „Dla Równości” w Draganowej Mirosława Widurek, która podziękowała za udział w spotkaniu zarówno prelegentom, jak i uczestnikom zajęć. 

Źródło: Wydział Prewencji KWP Rzeszów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE