Reklama

Z PODKARPACIA. Miał podrobiony dokument prawa jazdy

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Miał podrobiony dokument prawa jazdy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mężczyźnie, który posłużył się podrobionym prawem jazdy. Ford, którym kierował zastał zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna posłużył się blankietem rzekomo wydanym w Wielkiej Brytanii. Chciał w ten sposób ukryć brak uprawnień do kierowania pojazdami.

Dziś (4 luty) kilka minut po północy, policjanci z ruchu drogowego w trakcie patrolowania ulicy Piłsudskiego w Przemyślu, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. Podczas sprawdzenia okazało się, że pojazd posiada braki w oświetleniu i wyposażeniu - nie posiada trójkąta ostrzegawczego i gaśnicy.

Podczas wykonywanych czynności policjanci nabrali podejrzeń, co do autentyczności prawa jazdy, jakim posługiwał się kierowca forda. 31-latek posiadał blankiet wydany przez władze Wielkiej Brytanii. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Samochód przemyślanina został odholowany na parking strzeżony. Za brak uprawnień i wykroczenia jakie popełnił, został ukarany mandatem. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, ponieważ nie posiadał aktualnych badań technicznych.

W związku z podejrzeniem popełnienia przez 31-latka przestępstwa, blankiet prawa jazdy którym się posługiwał został zatrzymany. Postępowanie prowadzi Wydział Dochodzeniowo -Śledczy przemyskiej komendy. 

Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE