Reklama

Z PODKARPACIA. Kolejna próba kradzieży ładowarki teleskopowej!

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Kolejna próba kradzieży ładowarki teleskopowej! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Medyce Straż Graniczna udaremniła próbę wywozu na Ukrainę ładowarki teleskopowej z przebitymi numerami VIN. Maszynę o wartości 200 tys. złotych prowadził 32-letni Ukrainiec.

Zdarzenie miało miejsce 16 grudnia na pasie odpraw dla samochodów ciężarowych wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Medyce.

Do kontroli podjechał nietypowy pojazd – ładowarka teleskopowa marki Manitou (rok. prod. 2017). Kierowcą maszyny był 32-letni obywatel Ukrainy.

Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdzający legalność pochodzenia pojazdu zakwestionował autentyczność znaków identyfikacyjnych. W trakcie kontroli szczegółowej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzono, że numery nadwozia zostały zeszlifowanie i na nowo naniesione.

Pojazd został zatrzymany, a kierowca przesłuchany w charakterze świadka. Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

W 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już 10 skradzionych maszyn typu koparko-ładowarka. Łącznie zatrzymano 116 pojazdów wartych ponad 6,4 mln złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE