Reklama

Z PODKARPACIA. Imigranci z Turcji zatrzymani

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Imigranci z Turcji zatrzymani  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W okolicach Hermanowic na Podkarpaciu Straż Graniczna zatrzymała czterech obywateli Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Ich celem były Niemcy, tymczasem zostali przekazani już ukraińskim służbom granicznym.

Czterech mężczyzn w wieku od 27 do 36 lat zatrzymano wczoraj (11 marca) w okolicach Hermanowic (pow. przemyski).

Mężczyźni pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski i biegnąc kierowali się w głąb kraju. Całe zdarzenie było od początku monitorowane przez kamery zamontowane na wieży obserwacyjnej polskiej straży granicznej. Na miejsce szybko wysłano partole SG z placówki w Hermanowicach.

Cudzoziemcy posiadali przy sobie tureckie paszporty. Przyznali, że do Lwowa na Ukrainie dotarli drogą lotniczą, dalej do granicy taksówką. Środkami komunikacji publicznej chcieli dotrzeć do Niemiec.

Straż Graniczna skieruje w ich sprawie akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Mężczyźni zostali już przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

Od początku 2020 roku podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali 21 imigrantów, którzy pieszo, nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych. Większość z nich to obywatele Turcji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE