Reklama

Z OSTATNIEJ CHWILI: W amoku demolował Kościół Farny w Sanoku [FOTO]

Opublikowano: pon, 11 maj 2020 01:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (10 maja) przed godz. 23:00 doszło do niecodziennego zdarzenia przy Kościele Farnym w Sanoku. Mężczyzna w amoku demolował budynek kościoła i niszczył stojące przy plebanii samochody.

Rozmawialiśmy z 22-letnim sanoczaninem, który był świadkiem zdarzenia oraz obezwładnił i do momentu przybycia policji przytrzymał szaleńca.

Mieszkam na ul. 3-go Maja na rogu vis a vis sklepu "Żabka". Siedziałem w domu i balkon był otwarty, nagle usłyszałem jakiś dziwny hałas, jakby bicie szkła. Wyszedłem na balkon, żeby zobaczyć co się dzieje, nagle hałas się powtórzył, dobiegał on wyraźnie od strony kościoła. Ubrałem się i wyszedłem z domu, idąc w stronę kościoła, zobaczyłem biegającego przy kościele mężczyznę. Zadzwoniłem na policję i pobiegłem za sprawcą. Dobiegając do bramy kościoła, zobaczyłem porozrzucane i pobite wokoło znicze, porozbijane szyby w tablicy ogłoszeń i w drzwiach kościoła. Mężczyzna pobiegł z tyłu w okolicę plebanii, tam zobaczyłem uszkodzone samochody. Po jednym poskakał, bo dach był cały wgnieciony, urwane lusterko a w drugim zerwana tablica rejestracyjna i urwana wycieraczka. Krzyknąłem do niego, a on zaczął iść w moją stronę i coś wykrzykiwał, trochę się wystraszyłem, ale kiedy on odwrócił się, skoczyłem na niego i go powaliłem na ziemię. Przytrzymałem go w takiej pozycji aż do momentu przyjazdu patrolu policji.

- Widzę krew na Twojej ręce, czy coś Ci się stało? Nie, to tego mężczyzny krew, miał całe ręce pokaleczone, musiałem się wybrudzić kiedy go trzymałem - opowiada nam 22-letni Patryk Cynar z Sanoka.

 

W dniu 10 maja około godz. 23:00 dyżurny sanockiej policji został poinformowany, że w kościele na ul. Grzegorza mężczyzna wybija szyby.
Sprawca został ujęty przez świadka zdarzenia i przytrzymany do przyjazdu policjantów. Sprawcą okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu, wynik badania wykazał 0,2 promila. Mężczyzna dokonał wybicia szyb i witraży oraz uszkodził ścianę kościoła. Dokonał również uszkodzenia dwóch samochodów osobowych, zaparkowanych między kościołem a plebanią. 38-latek został zatrzymany do dalszych czynności - relacjonuje asp. Izabela Rowińska-Ciępiel z KPP Sanok.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE