Reklama

Z fałszywkami zatrzymany przez strażników granicznych w Korczowej. To kolejny taki przypadek w tym roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: https://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl/

Z fałszywkami zatrzymany przez strażników granicznych w Korczowej. To kolejny taki przypadek w tym roku - Zdjęcie główne

Fałszywe dokumenty zatrzymano w Korczowej | foto https://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl/

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieprawdziwymi dokumentami posłużył się cudzoziemiec wyjeżdżający z Polski. Obywatela Gruzji zatrzymano we wtorek (24 stycznia) w trakcie kontroli w przejściu granicznym w Korczowej.

37-letni mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Renault. W trakcie odprawy granicznej strażnicy graniczni zauważyli, że przedstawione do kontroli gruzińskie prawo jazdy odbiega od wzoru. W wyniku szczegółowej analizy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzono, że dokument jest w całości podrobiony.

- Cudzoziemiec przyznał się do posługiwania fałszywką, za co otrzymał karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok

- informuje Emilia Sidor z zespołu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. 

Dzień wcześniej na tym samym przejściu granicznym mundurowi z SG stwierdzili nieuprawnioną ingerencję w dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym. Bezprawnie zmieniono dopuszczalną masę całkowitą pojazdu.  Ukraińskim dokumentem posłużył się 29-letni obywatel Ukrainy. Fałszywkę zatrzymano, a cudzoziemca ukarano grzywną w kwocie 1000 zł.

- Do podobnego zdarzenia doszło 22 stycznia. Kierujący land roverem obywatel Ukrainy posłużył się fałszywym ukraińskim dowodem rejestracyjnym. Funkcjonariusz Straży Granicznej z Korczowej od razu zwrócił uwagę na nieprawidłowości w dokumencie.  Jak się okazało, dokument został podrobiony na wzór oryginału. 23-letni mężczyzna za posługiwanie się fałszywką otrzymał grzywnę w kwocie 1000 zł

- dodaje straż graniczna. 

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 40 fałszywych dokumentów, w tym 20 nieprawdziwych dokumentów komunikacyjnych.


Zatrzymane dokumenty. Fot. Straż graniczna

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy