XXII Mistrzostwa Podkarpacia w Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Wiadomości W sobotę, 29 lutego w Mielcu odbył się XXII Puchar Podkarpacia z udziałem ponad 200 zawodników z 16 klubów karate.

Jakub Oklejewicz startujący w kategorii młodzików +60, debiutując na tego typu imprezie, zajął pierwsze miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Podkarpacia. Ogromne brawa dla Jakuba za wspaniały wynik. Damian Wojtuszewski w kat. kadet + 40 kg zajął drugie miejsce w zawodach. Startował on w otwartej kategorii, ważąc 42 kg, był najlżejszym zawodnikiem wśród karateków w swojej grupie.

Warto zwrócić uwagę, że pokonywał chłopaków ważących ponad 10 kg więcej. Tym bardzo wartościowy jest jego sukces. Niestety w finale po zaciętej dogrywce i po bardzo dyskusyjnym werdykcie sędziego maty przegrał z cięższym i o wiele bardziej doświadczonym rywalem. Trzecie miejsca zajęły dziewczyny z sekcji prowadzonej przez nasz klub w Nowotańcu: Natalia Kabala i Kinga Małek, obie w kat. kadetki - 35 kg. Brawa dla zawodniczek za sukces w tak prestiżowej imprezie. Na walce o finał zakończył swoje zmagania Miłosz Szczepański w kat. junior młodszy - 55 kg, również zajmując trzecie miejsce. Barwy naszego klubu reprezentowali również: Kamil Sitarz oraz debiutanci, Wiktor Kocyłowski i Gabriel Szumski w kat. młodzików - 40 kg.

Niestety nie udało im się dojść do strefy pucharowej. Zawodnicy klubu zaprezentowali na zawodach wysokie umiejętności, ogromną wolę walki i charakter, czyli cechy, które są jakże istotne w rozwoju sportowca, szczególnie tego w młodym wieku. Na dużą pochwałę zasługuje Damian Wojtuszewski, który można powiedzieć, że na tym turnieju został rzucony na głęboko wodę i stanął przed sporym wyzwaniem. Poradził sobie z nim znakomicie i bardzo niewiele zabrakło do końcowego triumfu. Cieszy również to, że dzieci bardzo chcą brać udział w tego typu imprezach sportowych. Zaangażowanie w treningi, ciężka praca i wzrastające wciąż umiejętności dają podstawy do oczekiwania kolejnych sukcesów.