Reklama

XXI wiek wkroczył do szkoły w Besku

Opublikowano:
Autor:

XXI wiek wkroczył do szkoły w Besku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Besku uroczyście oddano do użytku nowe piętro w dobudowanym poddaszu.

W piątek, 10 listopada, otwarto piętro z pracowniami dydaktycznymi. W ramach projektu "Przebudowa i nadbudowa poddasza w budynku Zespołu Szkół w Besku z przeznaczeniem na pracowanie oraz ich wyposażenie" przebudowano i nadbudowano część znajdującą się nad najstarszym fragmentem budynku szkoły. Inicjatywa polegała na adaptacji poddasza na cztery pracownie: matematyczną, przyrodniczą i dwie komputerowe wraz z wyposażeniem.

- Jak planowaliśmy z wójtem remont, to część budynku, którą teraz podziwiamy, była w fatalnym stanie - wspomina Arkadiusz Nycz, dyrektor placówki. - Wszystko udało nam się zrobić, ale pojawiają się w głowie kolejne plany inwestycyjne. Co najważniejsze, ludzie w Besku nie boją się społecznie pomagać przy remontach. Przykładowo sami zrobiliśmy ogrodzenie. Wiadomo, że trwało to dłużej niż w wykonaniu profesjonalnej firmy, ale wyszło taniej.

Poddasze szkoły jest nowoczesnym, bezpiecznym i funkcjonalnym obiektem o funkcji edukacyjnej odpowiadającym najwyższym standardom.

Celem projektu jest wyrównanie szans dzieci i młodzieży z gminy Besko przez stworzenie odpowiedniego zaplecza do przekazywania wiedzy, a tym samym podniesienie jakości życia mieszkańców. Gmina prowadziła go w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Beskiej, które przekazało eksponaty do sali biologicznej.

Pracownie wyposażono w podstawowe sprzęty, tj. krzesła, stoliki, regały. Sala biologiczna dysponuje m.in. nowoczesnym centrum edukacji ekologicznej, służącym nauce działania odnawialnych źródeł energii i monitoringu produkcji energii, mikroskopami, lornetkami, zestawami preparatów biologicznych, stacjami pogody i nowoczesną tablicą interaktywną. Pracownię matematyczną wyposażono w tablicę interaktywną, tablicę - prostokątny układ współrzędnych, zaś sale informatyczne mają nowoczesne zestawy komputerowe, projektory multimedialne i serwery. Oprócz sal lekcyjnych piętro posiada zaplecza do pracowni oraz pomieszczenia sanitarne dla uczniów.

Więcej w numerze 46 Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE