Reklama

X Przegląd Kolęd i Pastorałek w Sanoku

Opublikowano:
Autor:

X Przegląd Kolęd i Pastorałek w Sanoku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości X Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku z pewnością przejdzie do historii. Jest to zasługa nie tylko okrągłego, pięknego jubileuszu, ale przede wszystkim ilości uczestników, którzy zaprezentowali swój talent muzyczny na scenie w Klubie Górnik.

W tym roku na konkurs zgłosiło się aż 59 solistów i 27 zespołów. Wśród nich były przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z różnych zakątków powiatu sanockiego, a nawet... Polski.

- Dzieci biorące udział w przeglądzie pochodziły nie tylko z Sanoka, ale także z Brzozowa, Rzeszowa, Opatowa czy Chorzowa - mówi Agnieszka Trznadel-Piasta, instruktor sanockiego MDK. - Głównymi nagrodami były statuetki śpiewających aniołów, wykonane przez Katarzynę Długosz-Dusznik, które przyznaliśmy dla trzech najlepszych prezentacji.

Pierwszy anioł powędrował do Zespołu Tańca Ludowego "Rzeszowianka" z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie - za wielką grupową kulturę dźwięku. Drugi trafił do uczniów klasy I "a" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku - za radość kolędowania i zaangażowanie w każdym względzie. Z kolei trzeci anioł jury przyznało Elenie Jakubiec. Dziewczynka otrzymała statuetkę za anielski głos i niebiański klimat, w jaki wprowadziła widownię wraz ze swoim tatą, który akompaniował jej na keyboardzie.

Trzyosobowe jury w składzie: Ewa Kiczorowska, wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku, Konrad Oklejewicz, instruktor muzyczny MDK, oraz Anna Konieczna, sekretarz jury przyznało również liczne nagrody i wyróżnienia w każdej z kategorii.

- Jesteśmy szczęśliwi, że nasz konkurs cieszy się co roku tak dużym zainteresowaniem - dopowiada pani Agnieszka - że tak licznie przyciąga wspaniałe, utalentowane dzieci i ich instruktorów. Warto dodać, że patronat honorowy nad imprezą już po raz drugi objął Podkarpacki Kurator Oświaty, co z pewnością podnosi rangę przeglądu - zaznacza instruktorka. Relację online i zdjęcia z konkursu można obejrzeć na stronie internetowej MDK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE