Reklama

X Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

X Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 28 maja 2022 r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbędzie się X Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego”. Celem konkursu (wpisanego do kalendarium konkursów, przeglądów i festiwali sygnalistów myśliwskich Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ) jest pielęgnowanie i propagowanie polskich tradycji gry na rogach myśliwskich, popularyzacja kultury łowieckiej i myśliwskiej, podkreślanie związku człowieka z przyrodą oraz promocją regionu Podkarpacia.

W zmaganiach konkursowych mogą brać udział tylko muzycy amatorzy, którzy zawodowo nie są związani z muzyką. Najczęściej są to uczniowie średnich szkół leśnych, studenci leśnictwa, członkowie kół łowieckich, pracownicy nadleśnictw czy RDLP. W tym roku do konkursu przystąpi                          54 solistów w kategorii solowej w klasach D, C, B, A, oraz 7 zespołów odpowiednio w klasach: C,  B, A, G oraz MB czyli w kategorii Muzyki Myśliwskiej. Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego otrzyma najlepszy zespół w klasie G.

   Wykonawcy, zgodnie z regulaminem konkursu, ubrani w stylu myśliwskim, leśnym, jeździeckim lub historycznym prezentować będą wcześniej opublikowane na stronie Muzyki Myśliwskiej sygnały takie jak min.: Koniec polowania, Dzik na rozkładzie, Powitanie, Pobudka, Zbiórka myśliwych czy Darz Bór.  Jury poddaje ocenie wygląd zewnętrzny, prezentację wykonania, zgodność wykonania z zapisem nutowym, technikę zadęcia, brzmienie dźwięków i ogólne wrażenie muzyczne.

Podczas konkursu będzie można obejrzeć wystawę przyrodniczo-leśną LKP "Lasy Bieszczadzkie" oraz skorzystać ze strzelnicy sportowej. 28 maja będzie  także Dniem Drzwi Otwartych w ZSL w Lesku. 

Patronat Honorowy nad konkursem  objęły: Polski Związek Łowiecki okręg Krosno, Przemyśl, Rzeszów; Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa (SITLiD) oddział Krosno; Związek Leśników Polskich w RP;  Bieszczadzki Park Narodowy oraz LKP „Lasy Bieszczadzkie”.

Patroni medialni to: TVP3 Rzeszów; Polskie Radio Rzeszów; „Łowiec Galicyjski”,  korsosanockie.pl, esanok.pl.

Organizatorzy Konkursu: Zespół Szkół Leśnych w Lesku i Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku serdeczne zapraszają wszystkich miłośników kultury łowieckiej do odwiedzenia Szkoły w dniu Konkursu. 

Program konkursu:

9.00 – rozpoczęcie konkursu

09:30- Przesłuchania konkursowe w kategorii solistów

11:30 -Przesłuchania konkursowe w kategorii zespołów

14:00 -Ogłoszenie wyników i koncert laureatów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy