Reklama

Wznowienie połączenia kolejowego na dobrej drodze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Powiat Sanocki

Wznowienie połączenia kolejowego na dobrej drodze - Zdjęcie główne

foto Powiat Sanocki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 23 grudnia na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Infrastruktury Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Monika Brewczak radna wojewódzka, w porozumieniu z powiatem sanockim, złożyła wniosek o wprowadzenie do budżetu województwa zadania: „Wznowienie połączeń codziennych kolejowych na linii Sanok - Nowy Łupków”. Komisja jednomyślnie przyjęła wniosek.

Koszt zadania realizowanego od lipca do grudnia 2021 r. przy założeniu dwóch par pociągów na dobę to ok. 600 000 zł. Powiat Sanocki również zadeklarował możliwość przeznaczenia określonych środków finansowych na ten cel. Wysokość koniecznej dotacji obniżą wpływy z biletów.

 

Mamy nadzieję, że przywrócenie na tej linii stałego połączenia kolejowego przyczyni się do zmniejszenia wykluczenia komunikacyjnego ludności zamieszkującej południowo-wschodnią część powiatu sanockiego, zaś w sezonie wakacyjnym będzie stanowiło rozszerzenie oferty turystycznej.

 

Osiągniecie oczekiwanych efektów, (masowego korzystania z kolei), jest możliwe tylko w warunkach dłuższego okresu czasu, co pozwoliłoby w oparciu o te połączenia np. budować trwałe plany dojazdu do pracy lub szkoły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy