Reklama

Wyższy podatek od nieruchomości dla Sanoczan

Opublikowano: ndz, 19 gru 2021 15:32
Autor: | Zdjęcie: redakcja

Wyższy podatek od nieruchomości dla Sanoczan - Zdjęcie główne

foto redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wniosek Tomasza Matuszewskiego pozytywnie rozpatrzony. Sanoccy radni podjęli decyzję - podniesienie podatku od nieruchomości o 10 procent jest nieuniknione.

Na początku listopada bieżącego roku projekt uchwały zawierał zapis, że podatek wzrośnie o 5 procent. Projekt został jednak wycofany z powodu obrad. Co sprawiło, że powstał nowy projekt, który podniesie podatki od nieruchomości o 10%.

 

 

Sanocki skarbnik miejski, Bogdan Florek, wzrost podatku tłumaczy w taki sposób:

Poprzedni wniosek został wycofany, bo chcieliśmy poznać, jakie decyzje zapadną wśród innych samorządów. Obecnie jesteśmy jedynym miastem na Podkarpaciu, gdzie nie podjęto decyzji o podwyżce. Proponowana zmiana nie sprawi, że opłaty będą wyższe niż w innych miastach regionu, np. w Krośnie, Jarosławiu, Dębicy, Tarnobrzegu.

 

 

Wnioskując z dalszej wypowiedzi skarbnika, wzrost o 10 procent ma również powiązanie z deficytem na bieżących wydatkach, obecnie wynosi on 7,4 mln złotych.

Każda nowa złotówka po stronie dochodów, która zasili przyszłoroczny budżet będzie miała bardzo duży wpływ na poprawienie tego wyniku na koniec roku budżetowego – mówi Bogdan Florek.

 

Jak ta podwyżka podatku wpłynie na Sanoczan? 

  • Właściciel mieszkania o powierzchni 50m² dotychczas płacił 52zł /rok, po podniesieniu podatku zapłaci o 5zł więcej - 57zł/rok
  • Posiadacz domu o powierzchni 150m² i 10-arowej działki zapłacił w tym roku 437zł, w przyszłym zapłaci 477zł
  • Przedsiębiorcy, dysponujący halą 500m² na 10-arowej działce zapłacą o 1205zł więcej niż dotychczas, kwota zmieni się z 12.085zł na 13.290zł
 

 

Sanocki skarbnik miejski w swojej wypowiedzi zawarł również informację, że podwyżka o 10% zapewni budżetowi około 1.9mln złotych.

Wyniki głosowania to: 14 radnych opowiadających za podwyżką, 4 osoby przeciw i 1 radny wstrzymał się od głosu 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy