Reklama

Wysypisko na cmentarzu

Opublikowano:
Autor:

Wysypisko na cmentarzu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak się okazuje, miejsce wiecznego spoczynku w niektórych miejscowościach przypominać może wysypisko. Tak jest na "starym" cmentarzu w Nowosielcach. Śmieci niedbale porozrzucane górują nad grobami usytuowanymi niżej.

- Cmentarz wygląda na zadbany - mówi Janina, mieszkanka wsi - niestety od strony południowej wyrasta nam dzikie wysypisko. - Z tego co wiem, obowiązkiem gminy jest walka z takim problemem.

W Referacie Gospodarki Komunalnej Przestrzennej Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Zarszynie udało nam się uzyskać wypowiedź samego kierownika.

- To robi społeczeństwo, dlatego proszę opisać mieszkańców Nowosielec jako bardzo niekulturalnych i niesfornych ludzi - oburza się Bogusław Rakoczy. - Wiecznie mamy z nimi problemy. Ciągle przywożą pod dom ludowy śmieci wielkogabarytowe, których my nie możemy zabierać, np. są to stare zderzaki czy opony - podkreśla.

Kierownik twierdzi, że później sołtys musi telefonować do gminy, bo nie wie, co ma z tym wszystkim zrobić.
- Kontenery są przy każdym cmentarzu - dodaje Rakoczy. - Porozrzucane śmieci były też tematem dyskusji na zebraniu wiejskim. Szkoda, że proboszcz nie chciał przejąć zarządu nad tymi działkami.

Na przykład w Bażanówce znajduje się cmentarz polskokatolicki zarządzany przez samorząd, ale mieszkańcy sami opłacają sobie utrzymanie na nim porządku. W Nowosielcach nikt nie podjął się jednak administrowania cmentarzem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE