Reklama

Wysokie trawy

Opublikowano:
Autor:

Wysokie trawy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy drogach w gminie Zarszyn niejednokrotnie napotykamy na nieskoszoną trawę, która zasłania słupki drogowe. Kto za to odpowiada?

Na ogromny problem zwrócił uwagę w trakcie sesji 7 czerwca Janusz Dębski, radny z Długiego.

- Na drodze krajowej niedawno wykoszono te chaszcze - zauważa. - Ale to, co dzieje się przy drogach powiatowych i gminnych, jest dalekie od ideału. Kiedy trawa zostanie w końcu wykoszona? - dopytywał.

Bogusław Rakoczy,  kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Mieniem Gminy, zauważył, że na temat problemu powinna wypowiedzieć się Krystyna Stasiczak, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej.

- Pani Krystyna chwali się, że ma odpowiedni sprzęt, wiec nie rozumiem, dlaczego do takich sytuacji nadal dochodzi. Tego zadania nie musimy nikomu zlecać, poczekamy, aż powiat wykosi trawę i dopiero później my zajmiemy się tą sprawą - tłumaczył.

Sceptycznie do problemu podchodzą też mieszkańcy.

- To skandal, żeby pobocza tak wyglądały - twierdzi Mariusz z Zarszyna. - Na drogach jest słaba widoczność dla kierowców, a pieszy w razie potrzeby nie ma gdzie zejść. No, chyba że będzie brnął w trawie miejscami znacznie wyższej niż 1 m. A co myślą odwiedzający nas goście? Że trafili do biednej gminy, której nie stać na wykoszenie pasów zieleni przy drogach - dodaje z niesmakiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE