Reklama

Wyprawa pamięci

Opublikowano:
Autor:

Wyprawa pamięci - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanoccy harcerze wybrali się do Warszawy w podróż śladami swojego patrona ks. Zdzisława Jastrzębca Peszkowskiego. Dwudniowa wycieczka zaowocowała niespodziewanym pomysłem - przewiezieniem wyjątkowej wystawy o księdzu ze stolicy do Sanoka.

Na wystawę dwudziestu plansz druhowie natrafili w czasie swojej wędrówki po mieście na Krakowskim Przedmieściu.
- Wystawę można oglądać od soboty przez trzy następne tygodnie - mówi hm. Krystyna Chowaniec, komendant Hufca Ziemi Sanockiej. - Pojawiła się możliwość, żeby ekspozycję zaprezentować w Sanoku. Trzeba ją tylko przywieźć i odwieźć na własny koszt oraz znaleźć odpowiednie ramy do zamieszczenia plansz. O pomoc w tej sprawie skontaktuję się z burmistrzem.
Planowana od wiosny wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Gimnazjum w Belsku Dużym, któremu patronuje ks. Peszkowski. Harcerze podziwiali przepiękną wystawę o swoim patronie, która znajduje się w placówce. Pod jej wrażeniem była również hm. Chowaniec.

Następnie młodzież i dzieci z Sanoka udali się do Warszawy. W pierwszym dniu w stolicy odwiedzili Świątynię Opatrzności Bożej, gdzie przed kryptą, w której pochowano księdza Peszkowskiego, złożyli kwiaty, zwiedzili Stare Miasto i Grób Nieznanego Żołnierza. Drugi dzień to spotkanie w siedzibie Fundacji Golgota Wschodu z jej zarządem oraz zwiedzanie mieszkania ks. Peszkowskiego. Następnie harcerze udali się na Zamek Królewski, do Muzeum Katyńskiego i na Kwaterę Szarych Szeregów na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W wycieczce uczestniczyli przedstawiciele: 4. Drużyny Harcerskiej przy Szkole Podstawowej nr 1, 9. Drużyny Harcerskiej przy Szkole Podstawowej nr 6, 15. Drużyny Harcerskiej z Jaćmierza, 11. Drużyny Harcerskiej z Bukowska, 13. Drużyny Harcerskiej oraz Harcerskiego Klubu Turystycznego z Sanoka.

Więcej w 42 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE