Reklama

Wymień kopciucha na nowy piec!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Wymień kopciucha na nowy piec! - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Sanok ogłasza nabór uzupełniający do projektu „Gmina Sanok bez smogu – wymiana kotłów c.o. i pieców” z unijnym dofinansowaniem 85% kosztów kwalifikowanych. Wymianie podlegają stare, tradycyjne piece na paliwo stałe (drewno, węgiel) na wysokosprawne kotły gazowe lub biomasę (pellet).

Osoby chętne otrzymają do 85% dofinansowania unijnego (wartości netto) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Osoby zainteresowane powinny spełniać następujące warunki:

nieruchomość, na której wykonana ma być instalacja położona jest na terenie gminy Sanok,

stan prawny nieruchomości, na której wykonana ma być instalacja jest uregulowany – mieszkaniec posiada prawo do dysponowania nieruchomością bezterminowo lub co najmniej do 31 grudnia 2026 roku (okres trwałości projektu),

tradycyjny kocioł na paliwo stałe zostanie zlikwidowany,

nie ma nieuregulowanych, a wymagalnych zobowiązań wobec Gminy,

w budynku, w którym będzie montowane nowe źródło ciepła w okresie ostatnich 10 lat były przeprowadzone inwestycje mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków (np.: docieplenie ścian, fundamentów, stropów, wymiana stolarki okiennej, wymiana drzwi zewnętrznych, wymiana oświetlenia budynku na energooszczędne, wymiana sprzętów domowych na energooszczędne itp.).

Uczestnik projektu pokrywa 15% kosztów kwalifikowanych, całość kosztów niekwalifikowanych (podatek VAT w całości, koszty dokumentacji) oraz koszt weryfikacji technicznej budynku 90,00 zł brutto.

 

Mieszkańcy zainteresowani udziałem w projekcie powinni złożyć:

 

DEKLARACJĘ UCZESTNICTWA W PROJEKCIE wraz z kopią dokumentów potwierdzających własność

UMOWĘ UŻYCZENIA podpisaną jednostronnie

ZLECENIE WERYFIKACJI

Deklaracje będą przyjmowane w Urzędzie Gminy Sanok, V piętro od dnia 26.08.2020 r.  w trybie ciągłym – złożenie deklaracji nie gwarantuje udziału w projekcie.

Informacja telefoniczna: 13 46 56 551 wew. 101

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa III Czysta Energia, działanie 3.3 Poprawa jakości powietrza, poddziałanie 3.3.1. Realizacja planów niskoemisyjnych wymiana kotłów.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy