Reklama

Wykonawca na placu

Opublikowano:
Autor:

Wykonawca na placu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niebawem ruszą prace przy obwodnicy Sanoka. Konsorcjum, które jest jej wykonawcą, 31 lipca przejęło plac budowy.

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka, 21 lipca wydała decyzję ZRID, czyli pozwolenie na realizację inwestycji wraz z rygorem natychmiastowej wykonywalności. W ostatni poniedziałek podwykonawca prac, konsorcjum spółek Max Boegl Polska i Max Boegl Stiftung, przystąpiło do przygotowania placu budowy, zaplecza, harmonogramu prac, sprzętu i kadry. Inwestor Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie na bieżąco będzie informować o jakichkolwiek utrudnieniach w ruchu.

Obwodnica to prawie 7 km długości, 11 km dróg dojazdowych, 3 ronda, 8 mostów, 4 wiadukty i 4 przepusty oraz dwa łączniki. Jeden o długości 500 m połączy obwodnicę z ulicą Okulickiego, drugi z rondem Beksińskiego. Obwodnica będzie przebiegała po południowej części miasta w kierunku zachód-wschód. Początek trasy jest zlokalizowany w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 28 i wojewódzkiej nr 886. Trasa biegnie w kierunku południowo-wschodnim.

Umowę na realizację obwodnicy podpisano 9 lutego 2016 roku. Jej wartość to prawie 140 mln zł. Termin ukończenia prac to 33 miesiące od podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych. Zakończenie inwestycji przewiduje się na lipiec 2019 roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE