Reklama

Wyjeżdżasz na wakacje za granicę? Podkarpacki NFZ przypomina. Status wniosku o kartę EKUZ sprawdzisz online

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

Wyjeżdżasz na wakacje za granicę? Podkarpacki NFZ przypomina. Status wniosku o kartę EKUZ sprawdzisz online - Zdjęcie główne

foto Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wniosek o EKUZ składasz przez IKP lub ePUAP? Od 1 lipca 2022 roku status jego realizacji sprawdzisz online. Podkarpacki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje wskazówki, jak sprawdzić status wniosku o kartę EKUZ.

Składając wniosek za pośrednictwem IKP lub ePUAP, w formularzu wniosku podajesz adres e-mail do kontaktu. Jeżeli wniosek złożysz po 30 czerwca 2022 r., na wskazany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz informację zwrotną o przyjęciu wniosku do rozpatrzenia i identyfikator sprawy. Dzięki temu identyfikatorowi będziesz mógł online sprawdzać, na jakim etapie rozpatrywania jest Twój wniosek i kiedy otrzymasz EKUZ.

Wystarczy w przeglądarce statusu spraw wpisać unikalny numer identyfikacyjny sprawy. Numer taki został przesłany na wskazany przez Ciebie adres email po złożeniu wniosku.

W statusie sprawy znajdziesz jeden z następujących komunikatów:

  • Przyjęliśmy wniosek do realizacji
  • Rozpatrujemy wniosek
  • Karta EKUZ została wysłana pocztą  
  • Wniosek o EKUZ został rozpatrzony negatywnie – szczegółową informację zwrotną przesłaliśmy na wskazany adres
  • Przesyłka z EKUZ została zwrócona przez Pocztę. Prześlemy ponownie po uzyskaniu poprawnego adresu.
Przy pierwszych dwóch statusach, gdy sprawa jest w toku, dostępna będzie dodatkowa informacja o szacowanym czasie, w którym EKUZ zostanie wysłany pocztą. Czas ten wyliczamy na podstawie danych dotyczących aktualnej liczby złożonych w danym momencie wniosków i czasu niezbędnego na ich obsługę.

Gdy wyślemy Ci EKUZ, otrzymasz link do śledzenia przesyłki pocztowej na adres e-mail.
Ważne! Twoje dane są bezpieczne! System udostępnia jedynie anonimowe informacje, czyli nazwę dokumentu, etap i status sprawy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy