Reklama

Wydano ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia dla m.in dla powiatu sanockiego - Silny wiatr

Opublikowano: sob, 9 mar 2019 22:50
Autor:

Wydano ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia dla m.in dla powiatu sanockiego - Silny wiatr - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Silny wiatr
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 80% 

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, od północy do godzin południowych jutro do 110 km/h, z kierunków zachodnich. W pierwszej połowie nocy wiatr będzie przejściowo słabszy, w porywach do 65 km/h. Możliwe burze.
Unikać należy otwartych przestrzeni, zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr. Jeśli nie ma konieczności - nie wychodzić z domu. 

II stopień ostrzeżenia oznacza że: 

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE