Reklama

Wśród najlepszych szkół nie ma Sanoka, Brzozowa, Leska i Ustrzyk

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Wśród najlepszych szkół nie ma Sanoka, Brzozowa, Leska i Ustrzyk - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 lutego w auli Politechniki Rzeszowskiej odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023. Uczestniczyły w niej delegacje dziesięciu najlepszych szkół z Podkarpacia. Niestety, w gronie tym zabrakło miejsca dla placówek z terenu Sanoka, Leska i Ustrzyk, które nie zmieściły się wśród dziesięciu najlepszych. A które okazały się najlepsze?

Najlepszym podkarpackim Liceum okazało się I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Tarnobrzegu, które w rankingu ogólnopolskim uplasowało się na 15 miejscu (na 2200 licea).

Na drugim miejscu znalazło się I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie, plasujące się na wysokim 45 m. w kraju.

I trzecie miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, 54 m. w rankingu ogólnopolskim.

W „złotej dziesiątce” podkarpackich liceów znalazło się: pięć liceów rzeszowskich i po jednym z Tarnobrzegu, Krosna, Mielca, Przemyśla i Stalowej Woli.

A gdzie licea z południowej części województwa? Najwyżej uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku, zajmując 17 m. na Podkarpaciu (304 w kraju), na 21 m. znalazło się Liceum Ogólnokształcące w Brzozowie (402 w kraju), na 36 m. II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku (649 w kraju) i na 48 m. Liceum Ogólnokształcące w Lesku (924 m. w kraju).

I technika! Na najwyższym stopniu podium znalazło się Technikum Nr 2 (w Zespole Szkół Nr 2) w Dębicy, plasując się w rankingu ogólnopolskim na 18 miejscu.

Miejsce drugie dla Technikum Nr 6 (w Zespole Szkół Elektronicznych) w Rzeszowie, na 25 miejscu w kraju.

I trzecie miejsce – Technikum Nr 5 (w Zespole Szkół Elektrycznych) w Krośnie, na 46 miejscu w kraju.

Wśród 10 najlepszych techników na Podkarpaciu także zabrakło miejsca dla placówek z południowej części województwa. Najwyżej uplasowało się Technikum Nr 1 (w Zespole Szkół Nr 1 – Ekonomik) w Sanoku, na 12 miejscu w województwie i 180 w kraju. Na 39 m. na Podkarpaciu znalazło się Technikum Nr 1 (w Zespole Szkół Ekonomicznych) w Brzozowie), w kraju w drugiej pięćsetce). I na 53 miejscu Technikum Nr 3 (w Zespole Szkół Nr 3) w Sanoku, też poza krajową pięćsetką.

W „złotej dziesiątce” podkarpackich techników znalazły się 2 technika rzeszowskie oraz 2 z Jarosławia i po jednym z Dębicy, Krosna, Jasła, Przemyśla, Tarnobrzegu i Iwonicza Zdroju.

Wierzyć rankingom, nie wierzyć? Na pewno ich wyniki wiele mówią. Niewątpliwie są pomocne dla tych, którzy stają przed dylematem, którą szkołę wybrać. Dla samorządów i organów sprawujących pieczę nad oświatą powinny być przedmiotem poważnego dyskursu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy