Reklama

Wspomnienie o Krystynie Harnie

Opublikowano:
Autor:

Wspomnienie o Krystynie Harnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krystyny Harny, osoby znanej i cenionej w środowisku sanockim.

Krystyna Harna była pierwszym kierownikiem Osiedlowego Domu Kultury Puchatek Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej w latach 1972-1980.

Organizowała działalność nowych kół i klubów; Orkiestrę Mandolinistów Puchatki, Modelarnię Lotniczą Meteor, Klub Plastyka Amatora, Koła Plastyczne, Koła Taneczne, Klub Fotograficzny, Klub Szachowy oraz zorganizowała wiele  ciekawych projektów kulturalnych. Prowadziła bardzo wszechstronną działalność  Klubu Seniora, który w 1984 zdobył odznakę PKPS. Prowadziła też teatr lalek Skrzaty, zespół zuchowy Plastusie, z którymi przygotowała wiele spektakli, odnosząc sukcesy w mieście i regionie.
Od 1980 r.  jako instruktor prowadziła nadal Klub Seniora i Teatr Lalek Skrzaty. Opracowała i przygotowała społecznie z grupą instruktorów ODK kilka widowisk lalkowych dla dzieci przebywających na wypoczynku w Wielkich Oczach.

W 1989 r. przeszła na emeryturę i nadal była aktywnym społecznikiem, kochającym ludzi i zwierzęta. Za zasługi położone w rozwój tej działalności otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi i Srebrną Odznakę CZSBM.

W 1975r rozpoczęłam swoją pierwszą pracę w Puchatku. Krysia umiejętnie przekazała mi swoją wiedzę i mądrość, pomagając  w moich obowiązkach. Była kobietą renesansu; wspaniałym organizatorem, pełnym pomysłów i pasji, dobrą koleżanką, przyjaciółką i tego mnie nauczyła. Dlatego było mi łatwo przejąć kierownictwo po 1980 roku trwające do 2015 r.

Krysia odeszła, ale będzie w pamięci nie tylko mojej, ale wielu jej kolegów i koleżanek, instruktorów ODK Puchatek i Gagatek, pracowników  i Rady Nadzorczej Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE