Reklama

Wracają lodowiska na osiedlowych i szkolnych boiskach!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Wracają lodowiska na osiedlowych i szkolnych boiskach!  - Zdjęcie główne

Do łask wracają lodowiska na boiskach | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliżają się ferie zimowe. Przy sprzyjającej aurze będzie można aktywnie wypocząć na bezpiecznych lodowiskach. Zapewne pamiętacie jak dawniej na placach zabaw i boiskach szkolnych wylewano wodę na lodowiska. Cieszyły się one ogromną popularnością od rana do nocy. Teraz tego typu lodowiska wracają do łask i dyrektorzy szkół i zarządcy terenów mogą wnioskować u strażaków o stworzenie tego typu rozrywki na swoim terenie.

Mając na uwadze podniesienie poziomu bezpieczeństwa w okresie sezonu zimowego, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej organizuje akcję „Bezpieczne Lodowiska 2022” polegającą na udzieleniu pomocy w przygotowaniu lodowisk lub ślizgawek między innymi na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich, osiedli itd. (wcześniej odpowiednio przygotowany teren). 

 

Akcja ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte sztuczne lub naturalne akweny.

 

Założenia akcji

Strażacy udzielają wsparcia w utworzeniu lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska.

Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band (wałów) z piasku lub śniegu - czynności te leżą w gestii składającego wniosek.

Za bezpieczeństwo korzystających z lodowiska odpowiada jego organizator.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy