Reklama

Wózek dziecięcy z 3, czy z 4 kołami?

Opublikowano:
Autor:

Wózek dziecięcy z 3, czy z 4 kołami? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie gaśnie dyskusja w internecie o tym, który wózek wybrać. Prawda jest jednak taka, że istnieje kilka praktycznych rad, pozwalających rozstrzygnąć to indywidualnie.

Czy jesteś mamą aktywną fizycznie?

Większość posiadaczy wózków wypowiadających się w internecie, poleca wózki 4-kołowe dla mam, które nie przewidują większego wysiłku fizycznego, poza spacerowaniem. Wózki 3-kołowe są swego rodzaju nowością na rynku. Sam ich design nie przekonuje części rodziców.

Konstrukcja jest jednak pomyślana tak, by z łatwością poruszać się po miejskich chodnikach, traktach spacerowych, czy równych ścieżkach dedykowanych bieganiu. Modele z 3 kołami najczęściej wybierają mamy ćwiczące w parkach, biegające po okolicy. Jeśli planujesz lub lubisz ćwiczenia na świeżym powietrzu a znaczną większość życia spędzasz w mieście - 3 koła powinny spełniać Twoje oczekiwania.

Jak wygląda Twoja codzienność?

Jesteś mieszczuchem, poruszasz się po bruku, asfalcie, chodnikach, czy kostkach brukowych - przyda Ci się lekki, zwrotny wózek a łatwość kierowania zapewniają właśnie 3 koła. Baby Jogger City jest wózkiem wyważonym. Często zarzuca się takim konstrukcjom brak stabilności. Trzeba jednak pamiętać, że dużo zależy od użytkownika i powieszenie iluś siatek z jednej strony, potrafi przewrócić niejeden pojazd... Wspomniany wózek posiada zawieszenie na wszystkie koła, co go stabilizuje. Trzeba jednak nadmienić, że nie jest to pojazd na dłuższą metę dedykowany joggingowi.

O czym informuje producent?

Każda firma produkująca wózki, zlecając ich zaprojektowanie, ma jakieś swoje cele i wizje. Chce spełnić potrzeby konkretnej grupy Klientów. Coraz więcej modeli różni się niuansami. Poza wyborem kolorystycznym, wózki dziecięce posiadają szereg funkcji. Warto wczytać się w materiały udostępniane przez producentów, by zrozumieć ich intencje i porównać je z własnym trybem życia.

Tutaj najbardziej powinny zainteresować Ciebie takie aspekty, jak łatwe składanie, do jakich rozmiarów składa się wózek, jaki zakres pozycji ma siedzisko, jak zbudowana jest budka, czy chcesz móc obserwować siedzące pod daszkiem dziecko, jakie cechy mają koła.

Jakie są akcesoria?

Odpowiadając na wcześniejsze pytania, masz pełen obraz tego, do czego wózek będzie Ci potrzebny - jak będziesz spędzać czas z dzieckiem przy użyciu jego pojazdu. Przypatrz się w tym momencie akcesoriom, jakie dostaniesz w pakiecie ze swoją spacerówką. Zwróć uwagę co dodatkowego proponuje producent, by wybierać doposażenie pasujące do Twojego modelu.

Jeśli okres najczęstszych spacerów w wózku przypadnie na zimę - weź pod uwagę zakup śpiworka. Często poza sezonem można go dostać w dobrej cenie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są podręczne torby, tzw. konsole, które pozwalają przy kierownicy lokować potrzebne rzeczy dziecka. Nie potrzeba już wielkich toreb mamy, ale warto mieć blisko przekąski, czy butelkę z piciem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE