Reklama

Wnioskuj o 500 Plus

Opublikowano:
Autor:

Wnioskuj o 500 Plus - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkimi krokami zbliża się nowy okres świadczeniowy 500 Plus. Aby nadal otrzymywać świadczenie wychowawcze, już od sierpnia można składać wnioski.

1 października rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy w systemie świadczeń rodzinnych, w tym także w Programie "Rodzina 500 plus". Oznacza to, że wszyscy, którzy chcą korzystać ze świadczeń - także ci, którzy otrzymywali je dotychczas - muszą złożyć nowe wnioski. Można to zrobić już od 1 sierpnia. Jeśli złożymy wniosek w sierpniu, nie będzie przerwy w wypłacaniu świadczeń. Otrzymamy je w październiku i zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia.  

Jeżeli chcemy złożyć wniosek osobiście, należy udać się do placówki wyznaczonej przez urząd gminy - w powiatach sanockim, leskim i bieszczadzkim są to miejskie i gminne ośrodki pomocy społecznej. Wnioski można również wysyłać elektronicznie, za pośrednictwem ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia, bankowości elektronicznej, PUE ZUS – Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz Profilu Zaufanego. Formularze są już dostępne na internetowej stronie MRPiPS.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE