Reklama

Wkrótce rusza kolejny etap prac remontowych w budynku dawnej remizy w Dudyńcach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bukowsko

Wkrótce rusza kolejny etap prac remontowych w budynku dawnej remizy w Dudyńcach - Zdjęcie główne

foto Gmina Bukowsko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Bukowsko pozyskała kolejne środki finansowe z przeznaczeniem na prace budowlane w budynku dawnej remizy w Dudyńcach.

W 2022 roku wykonano elewację budynku wraz  z dociepleniem ścian. W 2023 roku planowane jest wykończenie wnętrza budynku, tak aby był funkcjonalny i służył społeczności lokalnej. Prace budowlane planowane w tym roku przewidują wykonanie instalacji wodno – kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej, CO, wykonane zostaną posadzki, tynki wewnętrzne wraz z malowaniem i przebudową ścian. W efekcie powstanie aneks kuchenny, toalety, sala świetlicowa duża, sala świetlicowa mniejsza, pomieszczenie gospodarcze oraz hol. Planowany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2023 roku.

Na ten cel Gmina Bukowsko pozyskała wsparcie finansowe w wysokości 201 302,00 zł w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020 na projekt pn. „Utworzenie Centrum Questingu w Dudyńcach”. Całkowita wartość planowanej inwestycji to 316 364,65 zł.

W ramach projektu przewidziane jest także utworzenie questów o tematyce związanej z historią, kulturą, tradycjami oraz przyrodą Gminy Bukowsko. Nowopowstały budynek będzie służył nie tylko lokalnej społeczności, ale także zorganizowanym grupom, które będą mogły w nim odpocząć po zakończonej przygodzie z questami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy