Reklama

Wizyty duszpasterskie w sanockich parafiach 2022/2023. Sprawdź gdzie i kiedy możecie spodziewać się księdza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wizyty duszpasterskie w sanockich parafiach 2022/2023. Sprawdź gdzie i kiedy możecie spodziewać się księdza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dzisiaj rozpoczynają się w Sanoku wizyty duszpasterskie. To zwyczaj w Kościele Katolickim, który rozpoczyna się zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Niektóre sanockie parafie opublikowały już harmonogramy tych wizyt a inne podają tygodniowe rozpiski.

Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą atmosferę miłości, braterstwa i radości. Wytwarzają wśród chrześcijan szczególną więź i poczucie wspólnoty przez przeżywanie prawdy o zstępowaniu Syna Bożego na ziemię i zamieszkaniu między ludźmi. 

Pięknym zwyczajem na naszych ziemiach jest odwiedzanie w tych dniach świątecznych swoich krewnych, przyjaciół, a także ludzi opuszczonych. W tym odwiedzaniu bliskich, bo swoich parafian, biorą udział i duszpasterze.  Zapis u św. Łukasza mówi, iż Chrystus poleca swoim 72 uczniom, aby szli „do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść miał” (Łk 10, 1-12). Należy wiedzieć, że kapłan, przez przyjęcie urzędu posługiwania duszpasterskiego, jest zobowiązany na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego do odwiedzania parafian celem wzajemnego poznania się. Czytamy tam: „proboszcz winien nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają -roztropnie ich korygować”.

Niektóre sanockie parafie ogłosiły już terminy wizyt duszpasterskich. 

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sanoku rozpoczyna wizyty duszpasterskie po nowym roku. 

 

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Posadzie kolęda rusza od dzisiaj. Na stronie parafii pojawiło się kilka wskazówek w tej kwestii.

Jest to czas modlitwy rodzinnej i spotkanie z kapłanem, dlatego prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy byli w swoich mieszkaniach. Wizyta ma charakter religijny, dlatego na stole stawiamy krzyż, wodę święconą i zapalone świece. Będzie to okazja do poświęcenia mieszkania, uzupełnienia kartoteki parafialnej i rozmowy na tematy religijne. Ofiarę składamy  księdzu lub w kopercie na tacę w kościele z napisem „kolęda”.
W środę i czwartek kolęda będzie od rana, natomiast w piątek od godz. 15.30.
Gdyby jakaś rodzina została pominięta lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii. Tych, którzy będą wpisani odwiedzimy po zakończeniu wizyty w parafii. 

Środa – od godz. 9.00  - ul. Lipińskiego od przejazdu kolejowego do końca, bez ulic bocznych.

Czwartek od 9.00 - Szklana Górka – ulice: Jasińskiego, Wichrowa, Zagumna, Kilińskiego, Słoneczna, Wołka, Kasprzaka, Szklana, Stolarska, Kołłątaja, Leśna

Piątek od godz. 15.30 - ul. Reja, Reymonta, Lwowska domy prywatne, Lwowska 16, Dworcowa 1, 39, 41, Dworcowa domy prywatne oraz ul. Robotnicza 5.

W parafii Przemienienia Pańskiego (Fara) wizyty kapłanów rozpoczynają się również dzisiaj od godz. 16:00.

Chcemy z każdą rodziną wspólnie się pomodlić i udzielić kolędowego błogosławieństwa. Księża proszą, aby na wizytę przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyżyk, świece, wodę święconą. Wszyscy domownicy powinni zebrać się na wspólną modlitwę i spotkanie duszpasterskie.


środa – ul. Norwida, Zamenhofa, Brzechwy, Leśmiana, Brzozowej, Wiktora, Wyki, Broniewskiego,

czwartek – ul. Okołowiczówka, Nałkowskiej, Dąbrowskiej, Krakowska, Asnyka, Wańkowicza, Kasprowicza,

piątek – ul. Iwaszkiewicza, Struga, Krucza, Żurawia, Śląska, Kalinowa, Pomorska nr 7, Gołębia.

Parafia Chrystusa Króla w Sanoku rusza z wizytami duszpasterskimi dzisiaj (28 grudnia).

W tym roku odwiedzana będzie lewa strona (Po drugiej stronie kościoła)  Początek wizyty o godz. 9.00 

Księża podkreślają, że wizyta ma charakter religijny i proszą, aby nie rozmawiać o pogodzie i polityce, ale o sprawach rodzinnych i parafialnych.


 28.12.2022 / cały dzień/ odwiedzimy parafian mieszkających na ul. Dembowskiego 5, 7, 10, ul. Jabłoni 7 , oraz 8+ 1
 29.12.2022  / cały dzień / odwiedzimy parafian mieszkających na ul. Langiewicza 1, ul. Sierakowskiego 5 i 9
 30.12.2022 – / cały dzień odwiedzimy parafian mieszkających na ul. Langiewicza 3 i 5

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy