Reklama

Wirusowe kąciki zabaw

Opublikowano:
Autor:

Wirusowe kąciki zabaw - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przychodnie zdrowia i gabinety lekarskie troszczą się o samopoczucie najmłodszych pacjentów, tworząc kąciki zabaw na korytarzach lub w wydzielonych pomieszczeniach. Radość dzieciaków jest niesamowita, ale czy takie miejsca są dla nich bezpieczne? Czy może stają się wylęgarnią niewidocznych bakterii i wirusów?

Na ten problem zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników. Mężczyzna podzielił się z nami uwagami na ten temat, twierdząc, że kąciki stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia nie tylko maluchów, ale również dorosłych.

– Nie powinno pozwalać się na tworzenie takich miejsc przed gabinetami lekarskimi – mówi wzburzony. – Są tam zabawki, kredki i inne przedmioty, których dotykają dzieci zarówno zdrowe, jak i chore. To tylko sprzyja rozprzestrzenianiu się zarazków. Siedzeniem na krześle się nie zarażą, ale zabawkami owszem – kwituje. 

Okazuje się, że nie wszyscy podzielają zdanie naszego czytelnika.

– Uważam, że kąciki do zabawy są potrzebne w każdej przychodni – mówi Edyta, mama Mikołaja. – Do pediatrów zawsze są kolejki. Czasami na badanie z chorym synem czekałam nawet trzy godziny. Mikołajowi bardzo się wtedy dłużyło. Dzieci szybko się nudzą i zaczynają rozrabiać. Wtedy kącik z zabawkami w poczekalni jest wybawieniem dla wszystkich rodziców. Sądzę, że jeśli dzieci mają się czymś zarazić, to i tak to zrobią, bo każda przychodnia to wylęgarnia wirusów. Zabawa wspólnymi zabawkami nie ma tutaj znaczenia – dodaje.

Więcej w 50 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE